Yerzekering tegen ongevallen van liet personeel der Yrijwillige Brandweer. 12 juni I9l3. De Raad der Gemeente Heemstede Gezien een schrijven van het Bestuur der Rijks- verzekeringsbank waaruit blijkt, dat bij die bank in verband met de jurisprudentie van den Centralen Raad van Beroep voor het brandweerpersoneel als in onze gemeente, dat slechts bij exercitie en in ge- val van brand dienst doet, de uitkeeringen terzake van ongevailen gewoonlijk zeer gering zullen zijn, daar voor berekening der úitkeering het dagloon van een vasten Itrandweerman moet worden vastgesteld op het loon, dat die brandweerman gedurende het aan het ongeval vooraîgaande jaar genoten heeft, ge- deeld door 36?, omdat dagen waarop een werkman zich beschikbaar moet houden als arbeidsdagen wor- den beschouwd Overwegerde. dat eene zoo geringe uitkeering voor den getroffene van geen beteekenis is Overwegende, dat het in een gemeente als Heem- stede niet wenschelijk is om zelf het risico te dragen van de verzekering der brandweerlieden en beter wordt geacht dat daarvoor ieder jaar een vast bedrag wordt betaald Overwegende. dat het mogelijk is gebleken, om bij eene particuliere Maatschappij van verzekering tegen ongevallen het brandweerpersoneel op behoor- lijke wijze tegen ongevallen te verzekeren overeen- komstig de bepalingen der ongevallenwet 1901, doch met deze uitzondering, dat bij het voorkomen van een ongeval de uitkeering zöö zal geschieden alsof de getroffene gedurende het aan den dag van het ongeval voorafgaande jaar gemiddeld een bij het slui- ten der verzekening vooraf bepaald bedrag had ver- diend Gehoord het voorstel van Burgemeester Wethouders Gezien het advies van het kader der Vrijwillige Brandweer BESLUIT Burgemeester en Wethouders te machtigen 1 e het personeel der Vrijwillige Brandweer te verzeke- ren tegen ongevallen bij eene particuliere Maatschappij

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 3