Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur te Heemstede. 2 Scpteraber 1913. Artikel 1. Het Burgerlijk Armbestuur bestaat uit 3 leden, als een Voorzitter, een gewoon Armmeester en een Se- cretaris-Ontvanger. Zij worden benoemd, geschorst en ontslagen door den gemeenteraad De gemeenteraad benoemt de leden uit een voor- dracht van dubbeltallen, door Burgemeester en Wet- houders opgemaakt, nadat zij het Burgerlijk Armbe- stuur hebben gehoord. Art. 2. De leden van het Burgerlijk Armbestuur hebben zitting gedurende zes jaren. Om de twee jaren treedi één lid af volgers een daarvan op te maken rooster, welke aan Burgemeester en Wethouders en aan den Raad moet worden medegedeeld. Hij, die ter voorzie ning in eene tusschentijdsche vacature is benoemd, treedt af op het tijdstip. waarop hij, in wiens plaats de benoemde is getreden, volgens den rooster zou zijn afgetreden Het aftredende lid is herbenoembaar. Art. 3. De aftreding van de leden van het Burgerlijk Arm- bestuur heeft plaats op den tweeden Dinsdag van de maand Juni. De benoeming ter voorziening in de va catures geschiedt zoo tijdig mogelijk en in geen geval later dan twee maanden na het ontstaan daarvan. De voorziening in tusschentijdsche vacatures ge schiedt. overeenkomstig het bepaalde in artikel 1, tweede lid, binnen 2 maanden na het ontstaan der vaca- ture. Art. 4. Burgemeester en Wethouders geven den benoemde ten spoedigste schriftelijk bericht van zijn benoeming. Bij gebreke, binnen 8 dagen na de ontvangst van dat bericht, van de mededeeling van den benoemde, dat deze de benoeming aanneemt, wordt hij geacht die niet aan te nemen. Burgemeester en Wethouders dienen in dat geval

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 1