2 September 1913. val op grond van medisch advies zal worden bepaald. Heeft een ongeval den dood ten gevolge, dan ont- vangen de nagelaten betrekkingen van den getroffene een blijvende uitkeering tot een maximum van 60 pCt. van diens loon. Bovendien wordt hun voor begrafe- niskosten een bedrag uitgekeerd gelijkstaande met 30X het dagloon van den getroffene. De gemeente betaalt hiervoor een entreegeld ten bedrage van f 0.10 per f 100uit te betalen loon per jaar. Een vaste premie wordt niet betaald, doch de wegens ongevallen uitgekeerde gelden worden jaarlijks verrekend en onder de leden der Tuinbouw-Onder- linge omgeslagen. In de laatste jaren werd met de leden afgerekend op gemiddeld 70 cent per f 100. loon. Aangezien de Vereeniging geen kapitaal bezit en toch geld moet hebben om aan hare verplichtingen te kunnen voldoen, wordt bij toetreding en verder jaarlijks van alle leden een voorschot geheven, het- welk aan heteinde van het boekjaar wordt verrekend. Bedraagt het te betalen bedrag meerdan het voorschot, dan moet worden bijbetaald in het tegenovergestel- de geval wordt den leden het te veel gestortte terug- betaald. Wij merken nog op, dat reeds meerdere gemeenten zich als lid bij de Tuinbouw Onderlinge aansloten. Uit het vorenstaande is op te maken, dat het en- treegeld zal bedragen plm. f 2.berekend naar een uit te betalen jaarloon van f 2000.en dat de jaar- lijksche premie gemiddeld waarschijnlijk zal bedragen 20 X f 0.70 is f 14.-. Deze bedragen zijn van dien aard, dat de gemeente het risico daarvoor niet zelf kan dragen, redenen waar- om wij tot vaststelling van meergenoemd besluit ad- viseeren. Heemstede, den 12 Augustus 1913. Burgemeester en Wethouders van Heemstede D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der Openbare raadsvergade- ring van den 2 September 1913. De Voorzitter, De Secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 44