Wijziging Buinwaterverordening 23 December 1913. De Raad der Gemeente Heemstede Gelet op zijn besluit van 5 September 1911, waarbij werd besloten tot verlaging van den huurprijs van dienstleidingen in het belang der openbare gezondheid, omdat daardoor aansluiting ook van de kleinste ar- beiderswoningen aan de duinwaterleiding zou worden bevorderd Overwegende, dat door dezen maatregel het aantal aan de duinwaterleiding aangesloten perceelen met een huurwaarde beneden f 169.50 per jaar slechts in geringe mate is toegenomen Overwegende, dat het uit een hygienisch oogpunt gewenscht is, dat de bezwaren, welke bij eigenaren van kleinere perceelen tegen aansluiting daarvan aan de duinwaterleiding nog kunnen bestaan, zooveel mo- gelijk uit den weg worden geruimd, vooral nu blijkens een in verschillende perceelen ingesteld onderzoek veel voor de gezondheid nadeelig drinkwater wordt gebruikt Gelet op het advies der Commissie voor de Be- drijven, dd. 2 December 1913 Gehoord het voorstel van Burgemeester en Wet- houders 1. In de „Verordening, regelende de voorwaarden voor de levering van duinwater door het Gemeente- Duinwaterbedrijf te Heemstede", vastgesteld bij besluit van 28 Juni i910 en gewijzigd bij besluiten van 5 September 1911, 14 December 1911 en 28 Augustus 1912 de volgende bepalingen op te nemen in artikel 15 tarief C. tusschen de laatste en voorlaatste alinea „Voor eene dienstleiding tot een maximum lengte van 6 Meter zal met ingang van 1 Januari 1914 niefs in rekening worden gebracht, wanneer de aanleg der dienstleiding plaats heeft ten behoeve van eene wo- ning, waarvan ten genoegen van den Directeur van het Gemeente-Duinwaterbedrijf wordt bewezen, dat onder normale omstandigheden aan huur wordt betaald f 182.per jaar of daar beneden.' „Nadat de huur over 1913 zal zijn voidaan zal voor eene dienstleiding tot een maximum lengte van 6 Meter geen huur meer verschuldigd zijn, wanneer de dienstleiding is aangelegd voor een perceel, waarvan ten genoegen van den Directeur van het Gemeente Duinwaterbedrijf wordt bewezen, dat onder normale omstandigheden wordt betaald f 182,— per jaar of daar beneden". Gedaan ter openbare vergadering van den Raad der gemeente Heemstede, den 23 December 1913. BESLUIT De Voorzitter De Secret^ris

Raadsnotulen Heemstede | 1913 | | pagina 35