VerordeniDg hondende bepalingen omtrent het ontslag aan ambtenaren, bedienden, politiepersoneel en werkiieden in vasten dienst der gemeente Heemstede. L Februari 1914. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. In uwe vergaderingf van 30 October 1913 werd be- sloten, dat de gemeente Heemstede geen gebruik zal maken van de bevoegdheid, haar toegekend bij de Pen- sioenwet en de Weduwenwet voor de gemeente- ambtenaren 1913, om van de volgens die wetten ver- schuldigde bijdragen iets op de ambtenaren te verha- len. Dit raadsbesluit is door heeren Gedeputrerde Staten bij hun besluit van 7 Januari j I No 3, goed- gekeurd, zoodat thans aan de ambtenaren, bedienden, politiepersoneel en werklieden in dienst der gemeen- te Heemstede een gratis-pensioen is verzekerd. De Wetgever is blijkbaar bij genoemde wetten in beginsel van het standpunt uitgegaan, dat in gewone omstandigheden een ambtena;.r enz. op 65 jarigen leeftijd den gemeente-dienst behoort te verlaten. Ook wij zijn in het algemeen er van overtuigd. dat het belang van een goeden gang van zaken, en derhalve het belang van de gemeente vordert, dat een oudere ambtenaar enz. die een leeftijd van 65 jaren heeft bereikt en in den regel zijn beste krach- ten op dien leeftijd reeds mist, door een andere, jeugdiger kracht wordt vervangen. Door op dien leeftijd een gratis pensioen te waar- borgen. zorgt de gemeente er voor, dat bij het verlaten van den dienst der gemeente in het algemeen voor den ambtenaar enz. een tijdperk van welverdiende en onbezorgde rust kan intreden. Er zullen zich gevallen voordoen, dat wegens minder langen diensttijd het pensioen niet te groot is, doch voor die ambtenaren enz. was het een gunst, dat zij eerst op lateren leef- tijd werden in dienst genomen en zij wisten vooruit dai hun daardoor een lager pensioen te wachten stond. Bovendien zijn bijna zonder uitzondering alle tegenwoordige ambtenaren enz. in dienst dezer ge-

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 1