6 October 1914. Opheffing van tollen. Heemstede, 15 September 1914. Aan den Raad der gemeente Heemstede. Onder dagteekening van 13 October 1909werddoor ons aan Uw College voorgesteld den tol aan den Bin- nenweg op te heffen bij gelegenheid, dat de verorde- ning op de heffing van tolgeiden opnieuw moest wor- den vastgesteld. In uwe vergadering van 26 October d. a. v. werd dit voorstel echter met 6 tegen 5 stemmen verworpen en de verordening weder vastgesteld. Vervolgens is door ons in uwe vergadering van 28 Juni 1910 bij gelegenheid van de ontslagaanvraag van de tolgaarster opnieuw voorgesteld den tol aan den Binnenweg op te heffen. Over dit voorstel staakten toen echter de stemmen, waarop daarover weder is gestemd in uwe vergadering van 4 Augustus 1910 met het gevolg dat ons voorstel werd verworpen met 6 tegen 5 stemmen. ln deze vergadering sprak tevens de Raad met 9 tegen 2 stemmen zich uit voor het voorstel van den heer Van Houten, die zelf tegen- stander van den tol, had in overweging gegeven, als hij toch behouden bleef, er een bij te plaatsen aan de Camplaan met vrij doorrijden door den eenen tol als bij den andere betaald was. Tengevolge van dit voorstel van den heer Van Houten werden daarop in uwe vergadering van 15 September 1910 vastgesteld de verordeningen op de heffing en de invordering van tolgelden op den Binnenweg en de Camplaan. Bij de behandeling der gemeente-begrooting voor 1912 werd door uw medelid, den heer W. C. van Meeuwen, in uwe vergadering van 26 October 1911 opnieuw voorgesteld den tol op den Binnenweg en de Camplaan op te heffen, echter weder met het resul-

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 17