6 October 1914. 2 taat dat ovcr dit voorstel de stemmen staakten en daar de vergadering voltallig was, het voorstel was verworpen. \n îaatstgenoemde vergadering werd nog doorvoor- standers van het behoud van den tol in overweging gegeven met het voorstel tot opheffing te wachten totdat de termijn waarvoor de heffing is toegestaan, zou zijn afgeloopen, in welk geval bij hen minder bezwaar zou bestaan tegen de opheffing. Ook werd het bij de besprekingen niet consequent geoordeeld, dat niet tevens was voorgesteld op te heffen de heffing van tolgelden op de Leidsche vaart en den weg daarlangs. De thans geldende verordening op de heffing van tolgelden op den Binnenweg en de Camplaan blijft nog van kracht tot ultimo December van het loopende jaar en die op de heffing van tolgelden op de Leidsche vaart en den weg daarlangs tot 1 Mei 1915. Nadat ons voorstel tot opheffing van den tol op den Binnenweg in de vergadering van 4 Augustus 1910 voor de tweede maal was verworpen, meenden wij tusschentijds geen voorstel te moeten doen tot op- heffing, doch daar de Raad nu weer staat voor de vraag, of hij opnieuw tot vaststelling der verordenin- gen zal besluiten, komen wij met vrijmoedigheid met het voorstel tot opheffing van den tol op den Binnen- weg en de Camplaan en tevens van den tol op de Leidsche vaart en den weg daarlangs. Wij meenen ons te mogen onthouden van het aan- voeren van motieven wat betreft de opheffing van den tol aan den Binnenweg en de Camplaan, omdat deze U reeds uit de hierboven aangehaalde raadsvergade- ringen bekend zijn; voor zoover dit niet het geval is, dan liggen de betreffende stukken en notulen voor u ten Raadhuize ter inzage. Wat betreft den tol aan de Leidsche vaart en den weg daarlangs achten wij het om dezelfde redenen gewenscht dezen te doen vervallen tegeiijk met den andere met ingang van 1 Januari a. s. Abonnementen zijn er bij dien tol niet, zoodat er geen motief is hem te behouden tot 1 Mei 1915. Wij meenen nog hieronder U een overzicht te moeten geven van de ontvangsten en uitgaven van de beide tollen over de vier voorafgaande dienstjaren:

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 18