6 October 1914. Samenwerking van Stenncomité en Gemeente voor werkverschaffing. Aan den Raad der Qemeente Heemstede. Van het Steuncomité te Heemstede kwam het onder- staand adres in: Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Het Steuncomité te Heemstede vraagt de mede- werking van Uw College voor het volgende plan De gemeente late door het Steuncomité werken uitvoeren, die al zouden ze onder gewone omstan- digheden wellicht over enkele jaren verdeeld zijn geworden, ook thans zouden kunnen worden aan- gevangen, om daardoor aan werkelooze Heemste- ders eenige verdiensten te verschaffen. Het Steuncomité is n. 1. van oordeel, dat niet beter kan geholpen worden dan door werkver- schaffing, eensdeels omdat het aangenamer is voor de betrokkenen om het geld te verdienen dan om het als bedeeling te ontvangen, anderdeets omdat ook het algemeen belang bevorderd wordt, wan- neer tegenover eene gelduitkeering een werk tot stand komt. Om zooveel mogelijk allen werkeloozen arbeid te kunnen verschaffen, komen het meest in aan- merking die werken, waarvoor vakkennis geen hoofdvereischte is. Erkend moet worden, dat het voor de gemeente niet de meest economische wijze zou zijn als zij bedoelde werken in eigen beheer door de werke- loozen zou laten uitvoeren of indien zij aan het Steuncomité ten volle het bestede bedrag zou terugbetalen. Daarom zou de gemeente voor de uit te voeren werken aan het Steuncomité slechts voor een ge- deelte de gemaakte kosten moeten vergoeden, ook omdat de gemeente, bij uitvoering thans, in plaats van geleidelijk, gedurende eenige jaren den ren- telast zal hebben te dragen.

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 1