6 October 1914. 2 Het Steuncomité is van oordeel, dat wanneer de gemeente 3/5 van de gemaakte kosten vergoedt, er een goede verhouding zou bestaan. Gevolg van eene bijdrage van 3/5 in de kosten zou zijn, dat wanneer het Steuncomité over /4000,— aan giften te beschikken zou hebben voor werkverschaffing, er voor 10.000,— aan loonen zou kunnen worden uitbetaald, omdat de Gemeente dan /6000,— zou teruggeven. Naar mate het bedrag van giften zal stijgen (en dit is wel te verwachten) zou de te verwerken som ook hooger worden. Volgens genoemde ver- houding zou het Steuncomité voor iederen ge- schonken gulden een rijksdaalder aan loon kunnen uitgeven. Het Steuncomité ineent, dat bij aldien eene rege- ling op bovenomschreven grondslag tot stand zou zijn gekomen redelijkerwijze verwacht zal mogen worden, dat de vrijwillige bijdragen van velen onzer gemeentenaren in ruimer maten zullen blijven vloeien en dat bovendien de mogelijkheid niet uitgesloten mag worden geacht, dat door de inge- zetenen het door de gemeente voor bovenvermeld doel uit te geven bedrag tegen eene matige rente aan haar zal worden geleend. Als loon heeft het Steuncomité gemeend te moeten vaststellen een bedrag van 18 cents per uur, hetwelk bij een werkweek van 50 uren op 9.weekloon zou komen. Het Steuncomité is daarbij van de gedachte uitgegaan, dat er voor de werklieden een prikkel moest blijven om elders werk te krijgen, dat beter beloond wordt. Het werken voor het Steuncomité moet slechts plaats vinden, als er elders geen werk is. De werklieden blijven dus geheel vrij om ieder oogenblik het werk van het Steuncomité te verlaten, terwijl de gelegenheid voor hen steeds open blijft, om indien zij elders geen werk meer kunnen vinden, weder bij de werkverschaffing van het Steuncomité een behoorlijk Ioon te verdienen ten einde in de behoeften van hun gezin te kunnen voorzien. Daarbij moge bedacht worden, dat niet alle

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 2