6 October 1914. 3 werkeloozen voor de uit te voeren werken (meest grondwerk) vaklieden zijn, dat bij ten uitvoerleg- ging van het plan, vermoedelijk geen Heemsteedsch werkman één dag werkeloos behoeft te zijn, en dat in sommige vakken alhier reeds lagere loonen worden betaald. Als werken, welke in aanmerking zouden komen, heeft het Steuncoinité op het oog de volgende Het verbeteren der zeer gulle zandpaden in Groenendaal, op de wijze als zulks reeds op enkele plaatsen van geineentewege met goed succes is geschied, n.l. door het opbrengen van zwaarder grond, gedroogden bagger en dergelijken. Daarvoor is aanwezig de bagger in 't voorjaar uit de van Merlenvaart gebaggerd en kan ook gebruikt worden de specie, waarmede de Linden- kom (bij den Koepel) vroeger is gedempt geworden. Deze zal dan tevens weer als vijvertje een aardig effect maken. Het verbreeden van den Van Merlenweg en Heerenweg door aantrekking van de door de ge- meente voor dat doel tegelijk met Groenendaal gekochte strooken. Het maken van even rijweg op het middenge- deelte van de Vrijheidsdreef en het doortrekken daarvan in Groenendaal van het Molenweitje naar het ververschingshuis. Het opruimen van dood hout in Groenendaal en het gereedmaken daarvan als brandhout voor verkoop of uitdeeling aan behoeftigen. Het graven van een zwemvijver op het een of ander gemeenteterrein. Het dempen van poelen en plassen in het ge- meentedeel Bosch en Vaart. Waarschijnlijk zullen nog wel rneer werken te bedenken zijn, ook elders in de gemeente, maar voorloopig zou met de bovengenoemden kunnen worden volstaan. Het spreekt van zelf, dat de werken geheel zouden worden uitgevoerd op de wijze en naar de voorschriften door of namens Burgemeester en Wethouders te geven en onder toezicht var. den gemeente-opzichter.

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 3