6 October 1914. 5 De verhouding in de betaling der kosten a/5 voor het Steuncomité en 3/g voor de Oemeente kan natuur- lijk alleen bij benadering juist zijn. Toch meenen wij, dat in ieder geval de gemeente niet te weinig betaalt, als men op de waarde let van het te leveren werk. Aanbesteding zou mede in verband met rentebesparing naar onze overtuiging tot een prijs leiden, die zeker niet hooger zou zijn, dan de gemeente nu zal betalen. Waar wij van oordeel zijn, dat zooveel mogelijk gestreefd moet worden naar een juiste verhouding tusschen de arbeidsopbrengst en het uit te keeren loon, meenen wij dat het door het Steuncomité bepaalde loon onder de gegeven omstandigheden als redelijk mag worden aangenomen. De door het Steuncomité genoemde werken komen ook ons als de meest aangewezene voor. Alleen mer- ken wij op, dat het laatstgenoemde werk „Het dempen van poelen en plassen in het gemeentedee! Bosch en Vaart" geen gemeentewerk zou zijn, maar een werk voor de eigenaars der perceelen, waarop die poelen en plassen zijn gelegen, en dat het Steuncomité zich dus ter zake tot die eigenaars zou hebben te wenden. Hoe hoog de kosten zullen beloopen voor de Qe- meente valt nu nog moeilijk te zeggen, omdat die kosten minder afhankelijk zullen zijn van de nood- zakelijkheid van uitvoering van werken dan wel van de mate van den nood der tijden. Voor 1914 achten wij echter een crediet van 6000.voldoende, waar- voor eene suppletoire begrooting is ontworpen. Het bedrag der geldleening dient echter hooger te kunnen zijn, omdat daaruit ook eventueel in 1915 moet worden geput. Die zouden wij, omdat er toch een maximum moet worden gesteld, op 20.000.— gevoteerd willen zien. De daarbij genoemde rente van 7 is ook eene maximale. Wij vertrouwen, dat de leening wel bij ingezetenen zal worden geplaatst beneden 5 omdat bij zekerheid van aflossing en rentebetaling, de geld- gevers toch ook het gevoel zullen hebben voorhunne gemeente iets nuttigs te doen. De aflossing kan plaats hebben te beginnen met 1916, in ten hoogste evenveel jaren, als er bedragen van 1000,— van de leening zullen zijn opgenomen.

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 5