26 November 1914. 4 18 jaren, dan wordt aan de rechthebbenden het trâcte- ment uitbetaald tot en met den dag van het overlijden. 2. Overlijdt een ambtenaar met achterlating van eene weduwe of van één of meer kinderen jonger dan 18 jaren, dan wordt het tractement aan de rechtheb- benden uitbetaald: a. wanneer hij in vasten dienst was tot enmetzes weken na den dag van het overlijden; b. indien hij ten minste 14 dagen in tijdelijken dienst was, tot en met vier weken na den dag van het overlijden. Artikel 9. 1. Ingeval een ambtenaar wegens ongesteldheid verhinderd is zijne betrekking waar te nemen, wordt zijne jaarwedde gedurende zes maanden geheel uitbe- taald, daarna gedurende zes maanden voor de helft ingehouden, terwijl bij verdere verhindering voor ieder bepaald geval onder goedkeuring van den Gemeenteraad, een afzonderlijke regeling zal worden getroffen. 2. Zoo dikwijls Burgemeester en Wethouders het noodig oordeelen, moet een voldoende geneeskundige verklaring worden overgelegd. 3. Bij weigering van den geneesheer, die den patiënt behandelt, om een zoodanige verklaring af te geven, of wanneer Burgemeester en Wethouders de overgelegde verklaring niet voldoende achten, zal de gemeente-arts een onderzoek instellen, waaraan de patiënt verplicht is zich te onderwerpen. 4. Voor een ambtenaar, die na ziekte den arbeid heeft hervat en binnen één maand daarna weer ziek wordt, zal de tweede ziekte worden aangemerkt als eene voortzetting van de eerste, tenzij op grond der verklaring van een geneesheer kan worden aangenomen, dat de tweede ziekte in geen verband staat met of een gevolg is, van de eerste. Artikel 10. Aan de ambtenaren, die voor eerste oefening krachtens de Militiewet in werkelijken dienst rnoeten komen, wordt voor den duur daarvan verlof verleend met inhouding hunner jaarwedde. Aan de ambtenaren, die anders dan voor eerste oefening krachtens eenige wettelijke bepaling, voor

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 14