26 November 1914. 5 zoover deze niet door hunne schuld of nalatigheid op hen van toepassing 'is geworden, onder de wapenen moeten komen, wordt verlof verleend met geheel of gedeeltelijk behoud van jaarwedde en wel van 100 percent, indien zij zorg hebben voor een gezin of anderen ond'erhouden, en andersvan50 percent, zulks onder aftrek van hetgeen zij in den rang van onder- officier of hooger, boven 10.— per maand als vaste bezoldiging ontvangen, behalve wat zij doorloopend uit 's Rijks kas genieten, ten ware de afwezigheid langer mocht duren dan een jaar, in welk geval de geheele of gedeeltelijke jaarwedde slechts gedurende een jaar wordt uitgekeerd. Artikel 11. Wordt aan een ambtenaar, buiten de gevallen be- doeld in de artt. 8 en 9, verlof verleend voor langer dan 14 dagen, dan wordt van de jaarwedde ingehouden hetgeen ten behoeve van zijn plaatsvervanging als salaris door de Gemeente moet worden uitgekeerd. Artikel 12. In afwijking van het bepaalde in de artt. 8, 9 en 10 zal van tijdelijke ambtenaren gedurende den verlof- tijd het geheele salaris worden ingehouden, met dien verstande, dat in geval van verlof wegens ziekte, het salaris gedurende ten hoogste een maand kan worden uitgekeerd. Artikel 13. De Instructiën worden door Burgemeester en Wet- houders vastgesteld. Artikel 14. 1. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1915. 2. Met ingang van dien datum vervalt de verordening regelende de samenstelling en de jaarwedde van het Secretarie-personeel, vastgesteld den 24 October 1912 en de instructie voor de Ambtenaren ter Secretarie der gemeente Heemstede, vastgesteld 17 December 1908, gewijzigd 9 Februari 1911 en 23 December 1913.

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 15