26 November 1914. Aan den Raad der Gemeente Heemstede Bij volgnummer 57 der Gemeente begrooting voor 1915 jaarwedden en toelagen voor ambtenaren en be- dienden ter Secretarie, den congierge en de boden, werd in de toelichting opgemerkt, dat zoo noodig aan Uw College voorstellen zouden worden gedaan voor eene reorganisatie binnen de grenzen van den post. Met deze reorganisatie komen wij thans bij Uw College door het voorstel tot vaststelling van bijgaan- de Verordening, regelende den rang, het aantal, de aanstelling en de bezoldiging der ambtenaren ter ge- meente-secretarie. Volgens de bestaande verordening regelende de sa- menstelling en de jaarwedden van het Secretarie-Per- soneel is bij genoemd volgnummer der begrooting wegens jaarwedden voor de ambtenaren uitgetrokken f 3850.terwijl volgens de nieuwe verordening de werkelijke toestand in 1915 waarschijnlijk zal zijn Een hoofd-commies gehuwd 1 dienstjaar f 1250. Een Commies bevordering f 900. Een adjunct-Commies 8 dienstj. en gehuwd f 950 Een klerk nieuwe aanstelling f 500. derhalve f 250-- minder. Uit de nieuwe verordening zal U blijken, dat is voorgesteld voor huwelijk eene tegemoetkoming in de huishuur te verleenen van f 100 Wij hebben deze bepaling opgenomen, omdat reeds verschillende amb- tenaren en beambten vvegens huwelijk of om eene andere reden huishuur of wel vrije woning genieten zooals het onderwijzend personeel. het politie per- soneel, de Directeur der gemeente gas-. duinwater- en eiectriciteitsbedrijven enz en wij in het algemeen het wenschelijk oordeelen, dat aan de gehuwden eene tegemoetkoming in de huishuur wordt gegeven. Als gevolg van deze onze meening hebben wij de eer U hierbij aan te bieden vöorstellen tot wijziging van de drie volgende verordeningen Verordening regelende de jaarwedde van den Op- zichter der gemeente Heemstede vastgesteld 24 Octo- ber 1912, gewijzigd 23 December 1913 Verordening regelende de jaarwedde van den As- sistent- Opzichter der gemeente Heemstede, vastge- steld 23 December 1913 en de Verordening tot regeling van de indeeling, bezoldi- ging en wijze van benoeming van de ambtenaren en beambten bij de gas-, duinwater- en electriciteitsbe- drijven der gemeente Heemstede, vastgesteld 2 April 1914. Totaal f 3600.

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 9