GROENENDAAL. Bepallngen pncht moestuln en baomgaard. 30 December 1914. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Bij openbare inschrijving gehouden op 17 Februari 1914 heeft de verpachting plaats gehad voor den tijd van 5 jaren, welke zijn ingegaan op 1 Januari 1914 van den moestuin en boomgaard behoorende tot Groe- nendaal ten Westen van de van Merlenvaart ter gezamenlijke grootte van 1.47.30 H. A. Hiervoor werd door 8 personen ingeschreven res- pectievelijk voor f 250, f 376 en f 444 per jaar. Aan den hoogsten inschrijver G. van Eerde, tuin- man te Wijk aan Zee en Duin, werd de pacht volgens de voorwaarden van verpachting toegewezen. Daar Van Eerde evenwel niet kan voldoen aan de in de verpachtingsvoorwaarden gestelde eischen wordt door hem verzocht om van de verdere pacht te wor- den ontslageri met het recht om tot 1 Februari 1915 kool te mogen oogsten, terwijl voorts door dezen pachter vermindering van pacht wordt verzocht tot een bedrag van f 100 In verband met het bovenstaande deelen wij u mede dat bovengenoemde pachter dit jaar wel reden tot klagen heeft. daar de vruchtenoogst buitengewoon slecht is geweest, terwijl hij had verwacht daarin voor het grootste gedeelte zijn verdiensten te vinden Hieraan kan dan ook worden toegeschreven, dat de huurbetaling door hem zelf niet op tijd kon geschie- den. zoodat de borgen een gedeeite der pacht groot f 344.hebben betaald. Bestendiging van huur in dit geval wordt door ons college niet in het belang der gemeente geacht, ter- wijl de gevraagde vermindering van f 100,van den pachtprijs in dit bijzondere geval ons niet onbillijk voor- komt, omdat wegens het vervallen der pacht hij niet meer in de gelegenheid is een volgend jaar het voor- deel van cen mogelijk overvloedigen vruchtenoogst te genieten. Voorts zou het naar ons oordeel aanbeveling verdienen bovengenoemden moestuïn en boomgaard onderhands te verhuren, waarbij de gelegenheid beter is naar een geschikten huurder uit te zien. Wij stellen u mitsdien voor het hierbij gaande be- sluit te nemen. Heemstede 1 December 1914. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der Openbare Raadsverga- dering van den 30 December 1914. De Secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 11