Werkloozenfonds. 30 December 1914. Heemstede, 16 December 1914. Aan den Raad der Oemeente Heemstede In uwe vergadering van 6 October 1914 werd in on- ze handen om praeadvies gesteld een adres, irgeko- men dd 21 September 1914. van de Afdeeling Heem- stede van den Nederlandschen R. K Timmerlieden Bond over oprichting van een werkloozenfonds Op 13 October 1914 is verder ingekomen een adres van de Afdeeling Heemstede van den N. R. K Bond van Bloemisten- Tuin- en Landbouwarbeiders eveneens verzoekende de oprichting van zoo'n fonds. Omtrent deze zaak zijn door ons inlichtingen inge- wonnen bij omliggende gemeenten, waar werkloozen- fondsen bestonden, en hebben wij ons ook in verbin- ding gesteld met de genoemde Afdeelingsbesturen. Bij monde van onzen Voorzitter werd in uwe ver- gadering van 29 October j.l. medegedeeld, dat door ons een ontwerp verordening regelende het tijdelijke gemeentefonds ter bevordering van de verzekering tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid was op- gemaakt, doch daar de zaak nog niet voldoende was voorbereid en na het opmaken dier ontwerp-verorde- ning nog verschillende gegevens zijn ontvangen, is op ons voorstel deze aangelegenheid door Uwen Raad aangehouden Den llden November 1914 zijn door ons ontvangen met een brief van Zijne Excellentie den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ai een viertal door liern uitgevaardigde circulaires, waarin de regeling van een eventueel op te richten fonds wordt uiteengezet. Alle genoemde stukken liggen voor U op de se- cretarie ter inzage. Vervolgens is nog door ons op 24 November 1914 op verzoek van den Voorzitter van de Afd. Heemstede van den Ned. R. K. Timmerliedenbond, een conferen- tie gehouden met den heer A. H. Smulders, Algemeen Voorzitter van den Bond, wonende te Utrecht, waarin deze uitvoerig de wenschelijkheid van de oprichting van een blijvend werkloozenfonds heeft uiteengezet. Ooktrachtte de heer Smulders ons te overtuigen van de wenschelijkheid van de oprichting van een tijdelijk fonds, waarbij thans in het algemeen de helft van de uitkeering door het Rijk wordt vergoed. Wegens de samenwerking tusschen de gemeente en het Steuncomité. waardoor alle werkloozen, tevens hoofden van gezinnen of kostwinners, in deze gemeen- te in de gelegenheid worden gesteld tegen een loon van f 9 per week te werken, werd niet veel gevoeld om een tijdelijk werkloozenfonds op te richten, waar- bij aan werkloozen aangesloten aan een vereeniging met een werkloosheidskas slechts eene uitkeering van i 6.per week zou worden toegekend, tenzij de ge- meente meer dan de helft bijdraagt.

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 3