30 December 1914. Bovendien zouden volgens de bepalingen van bo- venbedoelde Ministrieele circulaires van dit tijdelijk fonds thans uitsluitend kunnen profiteeren de tien le- den van de Afdeeling Heemstede van den Ned R. K. Timmerlieden Bond. voor zoover zij werkeloos zijn of worden, niet echter de leden van de Afd. Heemste- de van den Ned R K. Bond van Bloemisten-, Tuin- en Landbouwarbeiders, omdat de werkloozenkas van die Afdeeling niet bestond vôör 1 Aug 1914 en de leden van dien Bond voor dien datum niet tegen werkloosheid verzekerd waren Hierom wil het ons voorkomen. d =vt wij U moeten adviseeren niet over te gaan tot de oprichting van een tijdelijk werkloozenfonds. Wel echter gevoelt ons College tengevolge van de ingewonnen inlichtingen en de genoemde conferentie voor de oprichting van een blijvend werkloozenfonds. Door die oprichting toch bestaat voor de werklie- den een prikkel om toe te treden tot een vereeni'ging met eene werkloozenkas en door op die wijze zelf te sparen zich het recht te verzekeren van een toe- slag van de gemeente op de uitkeering van hunne kas Hierom stellen wij Uw College voor ons op te dragen vöör 1 Juli 1915 te komen met een voorstel tot oprichting van een gemeentefonds ter bevordering van de verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkloosheid Den termijn zien wij gaarne wat ruim gesteld, om- dat wij het wenschelijk oordeelen met de Besturen van in de nabijheid gelegen gemeenten in overleg te treden, opdat bij verhuizing naar of van bedoelde gemeenten, indien overigens aan de eischen wordt voldaan, direct uitkeering zal kunnen geschieden uit het werkloozenfonds van die gemeente, waar zij dan zich gevestigd hebben. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der Openbare Raadsverga- dering van den 30 December 1914. De Secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 4