GROENENDAAL. Bedeeltelijke kwijtschelding van het verschuldigde door den kastelein van de Belvédêre. 30 December 1914. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Volgens de bepalingen der Instructie voor den kas- telein, op de Belvédëre in Groenendaal, vastgesteld in onze vergadering van 14 April 1914, is het dien kas- telein geoorlooîd ten eigen bate ververschingen en kleine voorwerpen te verkoopen in het benedenvertrek der Belvédëre en onder de verandah volgens daarvoor door ons vastgesteld tarief Voor het toestaan van dien verkoop moet door den kastelein aan de gemeente worden betaald een bedrag van f 350,— per jaar. Als kastelein op de Belvédëre werd door ons voor den tijd van één jaar ingaande 1 April 1914 benoemd A. Verdonschot wonende te Heemstede onder boven staande voorwaarden. Behalve de verdiensten op verkoop van bedoelde ververschingen en kleine voorwerpen, wordt door den kastelein genoten: 20 pCt van de opbrengst van den verkoop van toegangskaarten tot het bezoeken van de bovenverdieping der Belvédére en van den verkoop van prentbriefkaarten, terreinkaarten en rijwielbons en 50 pCt. van de ontvangsten vvegens afgifte van bons voor het gebruik maken van de afgesloten privaten van het toiletgebouwtje bij de Belvédëre. Wegens een en ander bedroegen zijn inkomsten van de gemeente f 299.49 i. Bij aanneming dezer benoeming is door den pach- ter niet gerekend kunnen worden op de omstandighe- den, waarin wij sinds 1 Augustus 1.1. verkeeren Deze omstandigheden hebben er toe geleid, dat het bezoek aan de Belvédëre sinds genoemden datum van 1 Augustus zeer gering is geweest, immers slechts ruim 1500 betalende bezoekers tegenover ongeveer 11000 betalende bezoekers gedurende het overige ge- deelte van 1914, terwijl in normale tijdsomstandighe- cien voor den pachter de Augustus en September

Raadsnotulen Heemstede | 1914 | | pagina 7