24 Maart 1915. Wij verklaarden ons bereid dit adres dadelijk in behandeling te nemen, omdat in een conferentie van ons College met het Bestuur der Vereeniging deze zaak reeds behandeld was en wij ons oordeel daarover op 18 Februari jl. aan het Bestuur als volgt hadden kenbaar gemaakt Na ernstige overweging van het gisteren met uw bestuur besprokene, moeten wij U mededeelen, dat in verband met het feit, dat de tijdsomstangdigheden on- vermijdelijk aanzienlijk hoogere uitgaven voor de ge- meente veroorzaken en daartegenover vermindering van inkomsten, wij ons niet verantwoord zouden ach- ten tegenover de gemeente, wanneer wij een voorste! aan den Raad zouden doen tot het verleenen van den door U gewenschten huurtoeslag. Een voorstel daartoe is dan ook niet van ons te wachten. De Raad besloot echter de behandeling aan te houden. Nu dit gesc'nied is, achten wij het wel van belang om vöör de behandeling onze zienswijze nader uiteen te zetten. Adressant verwijst in zijn adres naar or.ze weigering op grond van de tijdsomstandigheden en meent dat juist die tijdsomstandigheden reden geven om zijn verzoek te handhaven. Nu hadden wij in ons antwoord aangegeven, waarom die tijdsomstandigheden voor ons aanleiding waren om niet op het verzoek in te gaan en wel omdat die onvermijdetijk hoogere uitgaven voor de gemtente veroorzaken en daartegenover vermindering van in komsten Het zal wel niet noodig zijn deze tusschen aanha- lingsteckens geplaatste uitspraak nader te bewijzen. Een ieder zal de juistheid daarvan moeten erken- den. Alleen op de resultaten van het saldo der ge- meentebedrijven zullen over de laatste 5 maanden van 1914 die omstandigheden een nadeeligen invloed heb ben van ruim f 7000

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 10