24 Maart 1915. De hoogere kolenprijs van f 3 f 4 per ton zal vermoedelijk veroorzaken, dat daarvoor alleen wei f 20.000.— meer in een jaar za! betaald moeten wor- den, welke rr.eerdere kosten bij lange na niet gedekt kunnen worden door een iets hoogeren cokesprijs. Dit wat de vermoedelijke uitkomsten van de bedrij- ven betreft. Aangaande de inkomsten en uitgaven der gemeente uit anderen hoofde is de verwachting zeker niet on- gegrond. dat die inkomsten minder ruim zullen vloeien en de uitgaven zullen stijgen. Tot het nemen van maatregelen om de inkomsten te doen stijgen zien wij op t oogenblik geen kans. De opcenten op de hoofdsom der personeele be- lasting eenmaal vastgesteld over 1915 kunnen in den loop des jaars niet verhoogd worden. Een hoofdelijken omslag in te voeren is voor dit jaar ook wel niet meer doenlijk. Om dus de rekening zoo mogelijk te dcen sluiten zal zuinigheid betracht moeten worden. Deze algemeene waarheid gelde ook voor het gemeentebeheer. Toch zijn er bijzondere uitgaven die niet te ontgaan zijn, als hoogere rente. bijdragen Steuncomité, verhoogd subsidie Burgerlijk Armbe- stuur enz. Dit zijn de redenen, waarom wij ons niet verant- woord zouden achten tegenover de gemeente, wanneer wij een voorstel deden tot het geven van een huur- toeslag aan de gemeente-werklieden. Waar nu adressant zich tot motiveering van zijn verzoek eveneens beroept op de tijdsomstandigheden daar geven wij dadelijk toe dat de kosten voor levens- onderhoud vrij aanzienlijk zijn gestegen. Maar daartegenover staat, dat de inkomsten der gemeentewerklieden niet verminderen, voor enkelen eerder iets hooger kunnen zijn wegens meerdere dienstjaren. Wij hebben doen nagaan hoeveei loon in 1914 is uitbetaald aan ieder der vaste gemeentewerklieden en geven hierachter het resultaat, waarbij in plaats van de namen der werklieden een letter van het alfabet is geplaatst.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 11