24 Maart 1915. Ofschoon er onder de werklieden wel zullen zijn, die in den tegenwoordigen tijd zich niet zullen kun- nen verschaffen, wat in gewone tijden het geval zou zijn, zoo mag toch wel de vraag gesteld worden waarom zij, die toch reeds een eenigszins bevoor- rechte positie innemen, boven zoovele andere ge- meenteambtenaren, die met minder loon moeten trach- ten rond te komen, bevoordeeld zouden moeten wor- den en wel ten koste van de andere gemeenteambte- naren, die dan meer belasting zouden moeten opbren- gen. Het is een droevig feit, dat de meeste ingezete- nen de uiterste zuinigheid moeten betrachten en dat dus de meeste menschen moeten lijden onder den opgelegden druk. Het wil er bij ons niet in, dat de gemeente nu voor eene enkele categorie van perso- nen dien druk zou moeten verlichten. Een toeslag toch alleen voor de gemeentewerklieden zou in de gegeven omstandigheden onbillijk zijn te- genover de overige werkläeden, die reeds in mind?r gunstige omstandigheden verkeeren. Adressant beroept zich ten slotte nog op het feit, dat aan de gemeente-ambtenaren een huurtoeslag is verleend en "meent dat het toch niet in de bedoeling van Uwen Raad kan liggen om onderscheld te maken. Wij zouden naar aanleiding daarvan er op willen wijzen, dat Uw Raad dit onderscheid niet behoeft te maken, omdat het bestaat leder werk moet immers naar zijn aard beloond worden en dat er onderscheid is in den aard van het werk zal wel niet weersproken kunnen worden Een ambtenaar, die vrij veel studie moet maken, begint veel later iets te verdienen dan een werkman. Ook onder de categorie van werklieden komt dit voor, maar een vakman wordt als hij zijn vak ver staat in den regel ook hooger beloond dan een niet- vakman. Onze ambtenaren ontvangen geen loon voor overuren. Hun salaris is in verhouding niet hooger dan dat voor gelijksoortigen arbeid door particulieren betaald wordt, de lager bezoldigden verdienen eer minder dan meer dan een werkman. Daarbij moge worden opgemerkt, dat de nieuwe salarisregeling voor de ambtenaren ter secretarie, waarin een toeslag van f 100- voor de gehuwden is opgenomen, ten slotte voor allen te zamen minder

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 14