Verlaging van het maximnm aantal vargunninpn tot verkoop van sterken drank in het klein. 24 Maart 1915. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. ln Uwe vergadering van 31 Maart 1910 werd be- handeld ons voorstel om aan Hare Majesteit te ver- zoeken om het maximum aantal te verleenen vergun- ningen voor den verkoop van sterken drank in het klein opnieuw met ingang van 1 Januari 1911 vast te stellen op 22. Volgens het bevolkingscijfer toen van ruim /^oU zou het maximum hebben mogen bedragen 29. Door uw medelid, den heer Dr E. A. M. Droog, werd in die vergadering een amendement voorgesteld om het maximum nog meer te verlagen en wel tot 20 en dit amendement werd aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Bij Koninklijk Besluit van 19 Juli 1910, No. 30, îs daarop het maximum overeenkomstig het amendement op 20 vastgesteld. Sedert genoemde beslissing is het bevolkingscijter frestegen tot ruim 9000, zoodat, indien met opmeuw verlaging wordt gevraagd en verkregen, zouden kunnen verleend worden 36 vergunningen. Hoewel nu de be- volking vrij belangrijk is toegenomen, meenen wij toch, dat het bestaande aantal van 20 vergunningen, die over de geheele niet uitgestrekte gemeente ver- spreid zijn, ruim voldoende is, zoodat wij U voorstel- len het volgende besluit te nemen. Heemstede, 2 Maart 1915. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP, De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der openbare raadsvergade- ring van 24 Maart 1915. De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 17