Exploitatie Ververscfeingshuis en Belvédere in Groenendaal. 24 Maart 1915. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. ln uwe vergaderfng van 29 October 1914 werd door onzen Voorzitter medegedeeld, dat het onze be- doeling was aan uw College in de eerste maanden van dit jaar een voorstel ter beslissing te geven, het- zij tot onderhandsche, hetzij tot publieke verpachting van de Belvédëre. Ook hebben wij er over gedacht dan tevens een voorstel te doen tot verpachting van het Ververschingshuis. Wij meenden het beste te doen over deze aange- legenheld het oordeel in te winnen van een ter zake uitstekend deskundige den heer A. L. Roozen, die gedurende de jaren 1913 en 1914 zoo welwillend is geweest de contrôle over het Ververschingshuis op zich te nemen. Deze is in zijn uitvoerig en zakelijk advies, ingekomen 25 Februari 1915, van meening, dat het te betwijfelen valt of in de tegenwoordige on- gunstige tijden wel iemand gevcnden zal worden, die bereid is als pacht eene som te betalen ongeveer ge- lijk aan de gemaakte winst van het Ververschingshuis over 1913 en 1914, en geeft daarin op verschillende gronden in overweging voor het jaar 1915 de exploi- tatie van het Ververschingshuis in eigen beheer te houden en ook de exploitaîie van de Belvédêre in eigen beheer te nemen. Genoemd advies met het nader voorstel van 5 Maart 1915 liggen voor ter secretarie ter inzage. Wij kunnen ons in het algemeen met de aange- voerde gronden voor eigen exploitatie in de bijzon- dere tijdsomstandigheden wel vereenigen en zouden deze willen doen geschieden op den grondslag van genoemde adviezen. Eigen exploitatie ook van de Belvédëre achten wij van groot belang om op^ de hoogte te komen, wat bij eventueele verpachting later ongeveer de minimum prijs zou behooren te zijn.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 19