TerMeriog yoetpad langs Leidsehevaartweg. 19 Augustus 1915. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. 'n de vergadering van 10 Juni 1915 is door Uw medelid, den Heer H. A. Waller, bij de rondvraag aan ons in overweging gegeven om het voetpad aan de westzijde van den Leidschevaartweg van het Schouwtje tot de Edisonstraat in verband met het stof te doen bestraten al is het maar met stukken klinkers. Genoemd voetpad is door leden van ons college bezichtigd, waarna aan den gemeente-opzichter is opgedragen na te gaan de kosten van bestrating van het gedeelte van bedoeld voetpad tusschen Pijlslaan en Kogelstraat. omdat dit toch wel het meest in aan- merking zou komen en vervolgens ook de kosten van het opknappen van genoemd gedeelte voetpad op ae wijze als de voetpaden zijn aangelegd langs Binnen- weg en Raadhuisstraat. Volgens door dezen verstrekte opgaven, welke voor U ten Raadhuize ter lezing lig- gen, zouden de kosten van bestrating f 500.— bedra- gen tegenover de kosten van opknappen met beerrin- ten f 60 Door het drukke verkeer van de Electrische tram wordt op bedoeld punt zeer veel stof opgejaagd, maar het is twijfelachtig, of dit bij bestrating zooveef minder zal zijn dan bij een grintpad voor bestrijding der stofplaag bij druk tramverkeer kan alleen afdoend helpen het gebruik van stofwerende middelen. Wij zouden wegens de zoovee! hoogere kosten van bestrating in overweging willen geven ons op te dra- gen het voetpad te laten opknappen zooals de voet- paden langs Binnenweg en Raadhuisstraat. Mocht door Uw college meer worden gevoeld voor bestrating, dan willen wij nog wijzen op art. 16 der Provinciale Verordening opde inrichting en het gebruik van trambanen op of langs de voor het publiek ver- keer openstaande wegen en bruggen, volgens welk artikel de bestrating over de geheele breedte van de trambaan in het algemeen wordt opgelegd aan de tramwegmaatschappijen. Met de breedte der baan wordt in dat artikel bedoeld de geheele breedte van de

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 17