tJ/ Tv VergoediBg yoor waarneming betrekking Gemeente-Ontvanger hij ongesteiäheid. 19 Augustus 1915. Aan den Raad der Oemeente Heemstede. Volgens de instructie van den Gemeente- Ontvanger wordt hij bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis vervangen door een onder goedkeuring van Burgemeester en Wethouders door hem aan te wijzen persoon. Het is regel, dat de Ontvanger daartoe aanwijst een ambtenaar ter seeretarie, aan wien hij dan voor de waar- neming bij afwezigheid uit eigen middelen eene met ons medeweten vastgestelde belooning uitkeert. Ook bij ongesteldheid van den Ontvanger is het de gewoonte, dat daartoe dezelfde ambtenaar ter secretarie wordt aangewezen. ln dit geval Iigt het echter naar onze meening niet op den weg van den Ontvanger om dan aan den vervanger uit eigen middelen eene belooning uit te keeren, maar behoort eene betaling van gemeentewege te geschieden, althans indien de ongesteldheid gedurende eenigen tijd bijvoorbeeld langer dan acht dagen aanhoudt. Als maatstaf voor de belooning zijn wij tot de volgende conclusie gekomen de jaarwedde van den Ontvanger kan geacht worden te bestaan uit eene betaling wegens de werkzaamheden en eene betaling voor de geldelijke verantwoordelijkheid en nu wordt door ons laatstgenoemde betaling gesteld op ongeveer f 800 per jaar of ongeveer f 6 per week. Waar door den Ontvanger wekelijks drie zittingen worden gehouden, zouden wij de belooning van den aangewezen ambtenaar ter secretarie voor de waarneming a'dus wenschen geregeld te zien, dat Uw College ons machtigt, om, wanneer de ongesteldheid van den Ontvanger langer dan acht dagen duurt, voor elken zitdag na die acht dagen voor de financieele verantwoordelijkheid bij de waarneming uit te keeren f 2. Daar de werkzaamheden in het algemeen onder kantoortijd geschieden, wordt het door °ns onnoodig geacht daarvoor eene belooning te verleenen. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, Behoort bij de notulen der openbare raadsvergade- ring van den 19 Augustus 1915. D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS. De Vgerzitter. De Secretaris Heemstede, 9 Augustus 1915.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 19