Aaokoop Hootvaart c.a. 19 Augustus 1915. Aan den Raad der Gemeente Heemstede Reeds eenige malen zijn door de gemeer.te van de Ambachtsheeren en Vrouwen der Heerlijkheid Heem stede wegen, berrr.en en vaarten aangekocht. en zulks telkens wanneer het gerneentebelang duidelijk mede- bracht, dat de gemeentc de vrije beschikking zou er- langen over die perceelen. Daarbij waren nog niet aan de gemeente overge- gaan perceelen water, zijnde gedeelten van de Weste lijke bermsloot langs den Leidschenvaartweg, tusschen de Manpadslaan en de Zuidelijke grens der voor malige gemeente Berkenrode, en de Oostelijke helft der Houtvaart ten Noorden van rie Zandvoortschelaan Bij voorloopig koopcontract dd. 12 15 Juni 1915 dat voor U ter Secretarie ter inzage ligt, heeft de tegenwoordige Arnbachtsheer, de heer H. H. Beels van Heemstede, te Haarlem, die perceelen aan de gemeente verkocht voor t" 200, Wij vragen U thans goedkeuring van dien koop door vaststelling van bijgaand besluit. Het belang, dat de gemeente heeft bij het bezit var. de perceelen water langs den Leidschevaartweg is hierin gelegen, dat bij eventueele bebouwing van de gronden langs dien weg, welke geheel eigendom is der gemeente, deze als eigenares van de aangelegen slooten het geheel in hare macht heeft om een be- hoorlijken toestand te verkrijgen, terwijl de overdracht van de helft der Houtvaart ten Noorden van de Zand- voortschelaan de andere helft behoort aan de ge- meente Bloemendaal dit gedeeite van een openbaar vaarwater ook in het bezit brengt van de gemeente die er belang bij heeft. dat openbare wateren niet in handen zijn van particulieren. De koopsom is niet hoog te achtcn, omdat tevens recognities tot een gezamenlijk bedrag van f 7 worden overgedragen, welk bedrag in de toekomst voor ver- meerdering vatbaar is.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 9