KANAALPLAN. 6 October 1915 Heemstede 7 September 1915. Aan den Raad der Oemeente Heemstede. ln onze toelichting dd. 24 Maart 1914, tot het voorstel om terreinen aan te koopen van de Heeren J. C. van den Berg en Q. van den Berg deelden wij U mede, dat het bezit dezer terreinen noodig was om een diep en breed vaarwater te verkrijgen van het Spaarne naar het centrum der Gemeente en de Gas- fabriek. Dit voorstel werd in Uwe vergadering van 2 April 1914 aangenomen. Op 25 Februari 1915 werd overeenkomstig ons praeadvies van 17 Februari 1915 besloten tot aankoop van een terrein van de N. V. Boerderij Bronstêe, terwijl op 29 April 1915 de door ons voorgestelde overeenkomsten met de Maatschappij tot Exploitalie van Onroerende goederen Heemstede werden goedgekeurd. Dientengevolge zal de gemeente op 1 Januari 1916 de beschikking hebben over al de terreinen, die noo- dig zijn voor den aanieg van een kanaal als bedoeld in onze toelichting van 24 Maart 1914. Wij hadden inmiddels aan het Ingenieursbureau van de heeren J van Hasselt en de Koning te Nijmegen de opdracht gegeven om een plan voor dat kanaal te ontwerpen. De voorloopige teekening en omschrijving van dit plan werden door ons nauwkeurig onderzocht en zijn daarna in overleg met het Ingenieursbureau gewijzigd en aangevuld, zoodat nu een definitief plan kan worden aangeboden een afdruk van de omschrijving gaat hierbij, terwijl de teekening ter Secretarie voor U ter inzage ligt. Het zal U daaruit onder meer blijken, dat wij op het oog hebben den overtolligen grond te bestemmen voor demping van het afgedamd gedeeite van het Zuider Buiten Spaarne, tot welke demping de ge- meente verplicht is ingevolge het erfpacht-contract met den Staat der Nederlanden.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 1