KOLKNVOORZIENING. 6 Oetober 915, Aan den Raad der Gemeente Heesnstede Bij eene circulaire van 9 Augustus 1915 richtte het Koninklijk Nationaal Steuncomité zich tot het Steun- comité in deze gemeente, met de vraag of dat comité, met het oog op een te verwachten aanmerkelijke stij- ging der steenkolenprijzen voor den a.s. winter, eene hoeveelheid huisbrandkolen voor de gemeentenaren zou wenschen te betrekken, waarvoor het Kon. Nat. Steun- Comité dan Belgische Anthraciet ter beschikking zou kunnen slellen. In verband met deze circuiaire informeerde het Steuncomité bij de alhier gevestigde brandstoffenhan- delaren op welke hoevetlheid voor deze gemeente gerekend zou moeten worden. Naar aanleiding hiervan werd de beschikbaarsteiling gevraagd van eene hoeveelheid van 14.000 H.L. goe- de Belgische Anthraciet, tegen een prijs die, met inbegrip van de eventueel door haar noodzakelijker wijze te maken kosten. het Steuncomité in staat zou stellen de bedoeide kolen tegen plm. f 1.75 per H.L. aan de gemeentenaren te verstrekken. Het Steuncomité ging verder over tot de verzending van eene mededeeling aan de ingezetenen dezer ge- meente onder bijvoeging van een gedrukt formulier ter invulling voor de verkrijging van de gewenschte Belgische Anthraciet. uitsluitend voor huisbrandstof tegen een prijs van f 1.75 per H.L. Wegens de groote aanvraag bij het Kon. N»t. Steun- Comiié zaf waarschijnlijk over niet meer dan 4900 H.L. kunnen worden beschikt en zal overeenkomstig het verlangen van het Kon. Nat. Steuncomité de toewij- zing der aanvragen zich allereerst bepalen tot de onvermogenden. Blijkt het toegewezen kwantum vol- doende om ook nog anderen daarmede te helpen, dan zullen de minder vermogenden voor zoover mogelijk in de gelegenheid worden gesteld, desverkiezend kolen uit den voorraad te betrekken, en zou, indien dan nog voorraden overblijven. het Comité die aan de gegoe- den en meer gegoeden willen aanbieden.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 27