INTERCOMMUNALE ARBËIDSBEMIDDKLISÖ. 6 October 1915. Aan den Raad der genieente Heemstede. Bij brief van 16 Juli 1915, No. 1401, werd door het Bestuur der Vereeniging van Nederlandsehe Ar- beidsbeurzen te 's Gravenhage de aandacht gevraagd voor de intercommunale arbeidsbemiddeling. ïe 's Gravenhage werd opgericht eene Centrale Arbeidsbeurs, waarvan de leiding werd opgedragen aan den Secretaris der Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen, tevens Rijks-ad viseur inzake Ar- beidsbemiddeling, terwijl het Rijk voorloopig verder werd ingedeeld in 31 districten, waarin een Districts- arbeidsbeurs zal worden gevestigd. Heemstede zal volgens deze indeeling ressorteeren onder de Districts-arbeidsbeurs te Haarlem. Voor deze nationale arbeidsbemiddeling is het noodigi, dat op volledige medewerking van de ge- meentebesturen, waar geen districts arbeidsbeurs is gevestigd, kan worden gerekend. Deze medewerking bestaat allereerst daarin, dat door de gemeentebesturen worden aangewezen agen- ten of correspondenten, die de taak op zich nemen voor de gemeente, waarvoor zij zijn aangewezen, aanvragen om arbeidskrachten van werkgevers, die arbeiders behoeven. in ontvangst te nemen, en aan- teekening te houden van de namen der werknemers, die door tusschenkomst der arbeidsbeurzen arbeid zoeken. Zij moeten zich daarvoor zooveei mogelijk dageiijks naar de behoefte gedurende korter of langer tijd beschikbaar stellen op een bepaald uur of bepaalde uren. De bedoeling van deze instelling der Districts-ar- beidsbeurzen en het aanwijzen van agenten of corres- pondenten is. om de vraag naar en het aanbod van arbeidskrachten over het geheele land zoo snel mo- geiijk tot elkaar te brengen, zooals nader is omschre- ven in de bovenaangehaalde circulaire welke voor U ter gemeente-secretarie ter inzage ligt. Bij schrijven van 20 Juli daaraanvolgende, Afdeeling W. V. No. 3230, werd door den Minister van Financiën bij de Gemeentebesturen er op aangedrongen, wegens het groote belang dezer zaak. aan de pogingen der Vereeniging van Nederiandsche Arbeidsbeurzen volle medewerking te willen verleenen.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 29