51 Uitgaven. Volgnummer MEMORIE VAN TOELICHTING 154 Geraamd in verband met volgnummer 31. 155 in 1914 werden eene subsidie van 30.— verleend aan het Kruisverbond en eene subsidie van f 50.voor het roeibootveer over het Zuider-Buiten-Spaarne. Het bedrag is geraamd, om ook aan andere Vereenigingen met eene nuttige strekking voor het openbaar belang eene subsidie te kunnen verleenen. 150 Wegens de invoering van een werkliedenreglement en de daarin aangegeven contrôle wordt het geraamde bedrag noodig geoordeeld als belooning van de voor contrôle aangewezen geneesheeren. 157 Geraamd in verband met volgnummer 45. 158 Het waarborgfonds van de N. Z. H. Tramweg Maatschappij is tegen brand en inbraak verzekerd voor 4.50. Voor eventueel noodige verzekering van andere waarborgsommen is het restant uitgetrokken. 159 Het personeel der Vrijwillige Brandweer is tegen ongevallen verzekerd bij de Eerste Rotterdamsche Maatschappij van verzekering tegen Ongevallen te Rotterdam tegen een minimum premie van 238.99, ingevolge machtiging verleend bij Raadsbesluit van 12 Juni 1913. Verder is de gemeente toegetreden als lid van de „Tuinbouw-Onderlinge" Vereeniging uit den Nederlandschen Tuinbouwraad tot het onderling dragen van het bedrijfsricico te 's-Gravenhage voor de verzekering tegen ongevallen van hare bosch- en plantsoenwerkers, raming van kosten 60. 160 161 162 163 Uit dezen post worden betaald de aan het Werkloozenfonds te verstrekken subsidiën, de belooning van den Secretaris en verdere administatiekosten. Voor behoorlijk onderhoud van den zwemvijver met bijbehoorende gebouwtjes wordt dit bedrag geraamd. De bedoeling is voor de administratie het noodige tijdelijk personeel in dienst te houden. Ook zullen uit dezen post onder meer betaald worden de kosten der broodkaarten en verdere drukwerken. Mocht de beschikbaarstelling in 1916 langer dan bijv. een half jaar duren, dan zal nader versterking van dezen post moeten worden voorgesteld bij suppletoire begrooting of af- en overschrijving. Voor de bevordering van de vischvoorziening wordt het wenschelijk geoordeeld een bedrag beschikbaar te hebben.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 167