i 17 November 1915. onze Voorzitter gemachtigd was met het Plaatselijk Steuncomité te bespreken, of dit bereid kon worden bevonden zich te belasten met de distributie van co- kes tegen verminderden prijs aan de ingezetenen. De regeling hadden wij ons daarbij zoo gedacht, dat het Steuncomité den gewonen prijs van f 0.75 per H.L. ongeklopt zou betalen aan het Gemeente- Gas- bedrijf en van de Gemeente zou ontvangen als sub- sidie een bedrag van f 0 15 per H L. verstrekte cokes. De nadere regeling van de betaling der subsidie aan het Steuncomité zou dan aan ons College kunnen worden overgelaten. Wij merken op, dat de gewone handelsprijs van cokes in deze gemeente 15 cent per H.L. lager is dan te Haarlem, daar toch ieder ingezetene den voor zijn gezin benoodigden voorraad cokes tegen 75 cent per H.L. ongeklopt aan het Gemeente-Gasbedrijf kan verkrijgen. Wordt geklopte cokes gewenscht of thuis- bezorging. dan wordt daarvoor de prijs met de gewo- ne bedragen verhoogd. Nu ten behoeve van de ingezetenen in het algemeen de prijs der cokes zooveel lager is gehouden dan te Haarlem, en niet/7Îooger is dan de gewone prijs van de laatste jaren, was het onze meening, dat de ver- strekking van cokes tegen lageren prijs niet recht- streeks door het Gemeentebestuur zou moeten ge- schieden maar aoor tusschenkomst van het Steuncomité. Uit den aard zijner werkzaamheden kan toch dit Comité geacht worden het best op de hoogte te zijn aan welke gezinnen in verband met de tijdsomstari- digheden cokes tegen verminderden prijs behoort verstrekt te worden Zooals reeds boven vermeld is, zou voor elken door het Steuncomité verstrekten H L. cokes fO.15 subsidie verleend worden, waardoor het Steuncomité zonder verlies de ongeklopte cokes tegen 60 cent per H.L. zou kunnen verstrekken. Dit neemt echter niet weg, dat het Steuncomité volkomen vrij zou blijven, aan gezinnen, waarin in- derdaad tengevolge van de tijdsomstandigheden nood moet gelenigd worden, de cokes tegen nog lageren prijs eventueel kosteloos te verstrekken, maar het grootere verschil in prijs wordt dan niet door subsidie gedekt.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 184