MANPADSLAAK November 1915. Aan den Raad der gemeente Heemstede. Het zal U niet onbekend zijn, dat de Manpadslaan in een toestand verkeert, welke veel te wenschen over- laat. Vooreerst is die laan zeer slecht begaanbaar, bij nat weder van wege het vele slijk en bij droogweder van wege het stof en in de tweede plaats is die laan voor het rijverkeer op verschillende plaatsen te smal. Wij achten het wenschelijk in dien toestand verbe- tering te brengen. Reeds ongeveer drie jaar geleden maakten wij daartce een plan op. Door verschillende omstandig- heden werd echter dit plan toen niet in een voorstel aan uwen Raad omgezet. Op 21 November 1913 kwam bij ons een verzoek in met 35 handteekeningen om een einde te maken aan „een toestand die" zooals adressanten opmerk- ten nergens meer in den omtrek te vinden is, totaal cnbegaanbaar De toestand is sedert nog slechter geworden. Wij achten het thans dringend noodzakelijk, dat in dien toestand verbetering wordt gebracht. Die verbetering kan naar onze meening alleen dan verzekerd zijn, wanneer die vanwege de gemeente geschiedt, Weliswaar is de Maatschappij ..Woestduin" gedeeltelijk als eigenares, gedeeltelijk als erfpachtster onderhoudsplichtige volgens den ligger der wegen, maar de vraag kan rijzen, waarin dat onderhoud moet bestaan, terwijl de erfpacht over het gedeelte van Leidschenvaart tot Heerenweg afloopt in 1927 en bovendien, al kon die Maatschappij die thans in liquidatie verkeert tot onderhoud verplicht worden, dan toch de weg daardoor niet een behoorlijke breedte zou verkrijgen. De gemeente, die geleidelijk al vele wegen in be- hoorlijken toestand bracht, is naar onze meening het lichaam, dat aangewezen is, om ook hier het algemeen belang te behartigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 41