/y November 1915. Dat de Maatschappij Woestduin hare rechten afstaat voor slechts f 1.houdt natuurlijk verband met haar ontkomen aan eventueele verplichtingen. In verband met het belang dat de gemeente 'neeft bij een goeden toestand van de laan, achten wij het niet noodig eenige vergoeding van die Maatschappij te vragen. Zooals uit de voor U ter inzage liggende teekening blijkt, is het onze bedoeling een rijweg aan te leggen van 5 M breedte; langs een gedeelte daarvan zouden wij een beplanting van canadapopels willen aanbrengen. De beharding zal bestaan uit puin en grint, behalve aan den ingang bij den Heerenweg over een klein gedeelte en bij de vier opritten van de brug over de Leidschevaart. waar wij om een goeden toestand te verkrijgen aan bestrating de voorkeur geven Weliswaar worden daardoor de kosten met plm. f 850 verhoogd, maar de toestand zal dan aldaar af- doende verbeterd zijn. De kosten van aanlegworden begroot op plm. f 6700, zoodat met inbegrip van aankoopsommen, overdrachts- kosten en kosten van bijkomende werken een bedrag van f 8000wel niet overschreden zal worden. Waar de Manpadslaan in het Zuiden der gemeente de eenige openbare verbindingsweg is van den Heerenweg naar den Leidschenvaartweg, en die laan den toegangsweg vormt naar de halte Woestduin der Holl IJzeren Spoorweg Mij meenen wij, dat deze som in het algemeen belang zeer goed besteed zal blijken te zijn, terwijl de aanleg tevens kan beschouwd worden als nuttige werkverschaffing. Wij voegen hieraan nog toe, dat ons eerste plan dat van 1912 van grooter omvang was, maar dat wij, mede in verband met de tijdsomstandigheden, thans dit meer eenvoudige en toch aan de behoefte vol- doende plan hebben opgemaakt. Het is onze bedoeling om het werk zooveel mo- gelijk in eigen beheer uit te voeren, omdat wij de ervaring hebben opgedaan, dat onze dienst van open- bare werken daartoe volkomen in staat is, daardoor niet duurder wordt gewerkt, en deugdzame resultaten worden bereikt. Wanneer Uw Raad met het bovenstaande instemt,

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 43