Duurtetoeslag. 17 November 1915 AAN DEN RAAD DER OEMEENTE HEEMSTEDE. Bij Uw besluit van 29 April 1915 werd overeen- komstig een voorstel van den heer Dr. E. A. M. Droog aan de losse, zoowel als vaste en voorloopig aange- stelde werklieden, waarop het reglement voor de werklieden in dienst der gemeente Heemstede van toepassing was en die een vast weekloon genoten, indien zij tot hun gezin behoorende wettige kinderen beneden den 15 jarigen leeftijd te verzorgen hadden tot 1 Januari 1916 in verband met hun loon een wekelijksche toeslag verleend, berekend naar het vaste weekloon. Uwe Vergadering zal zich nog herinneren, dat wij indertijd afwijzend hebben geadviseerd betreffende het verleenen van een toeslag op grond, dat de druk der abnormale tijdsomstandigheden door eenieder gevoeld wordt en het personeel in dienst der gemeente niet aan dezen druk mocht worden onttrokken op kosten van de andere ingezetenen, waarvan velen dien druk zeker in niet mindere mate gevoelden. Door den langen duur van de huidige crisis meenen wij echter dat thans de tijd gekomen is, dat de gemeente als goed patroon behoort te verlichten de zorgen welke hen, die onder haar dienstverband, staan thans door de algemeene duurte drukken. Reeds is door aanneming van het bovengenoem- de voorstel aan de werklieden niet lagere loonen en vele kinderen voor een groot deel in de duurte der noodzakelijkste levensbehoeften tegemoet gekomen, maar de behoeften strekken zich verder uit dan tot noodzakelijk levensonderhoud. De naderende winter toch zal velen van het lager bezoldigde personeel voor de moeilijke vraag stellen hoe zich te voorzien van die behoeften, welke in dat jaargetijde onontbeerlijk zijn voor kleeding, verwarming en dekking.

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 51