Hierin te voorzien, kan voor de gemeente, als werkgeefster, thans een groote taak geacht worden. Om de minder gesalarieerden zonder blijvende verplichting voor de gemeente voor bovenomschreven doel tegemoet te komen, meenden wij, dat het aan- beveling zou verdienen, indien aan de ambtenaren beambten en werklieden in dienst der gemeente, die de geheele zorg hebben voor een wettig gezin, en wier inkomen, eventueel uit verschillende betrekkingen bij de gemeente, niet meer dan 1040 per jaar of 20 per week bedraagt, berekend op de wijze als voor den grondslag van het pensioen is voorgeschreven, een toeslag voor eens werd verleend van 15,— en bovendien een toeslag voor eens van 3.voor ieder kind, berekend volgens het voorstel van den heer Dr. E. A. M. Droog. Is meer dan een persoon uit hetzelfde gezin in dienst der gemeente, dan is het de bedoeling dat de toeslag slechts wordt gegeven aan een hunner, mits hun gezamenlijk inkomen beneden het genoemde bedrag blijft. Aan losse werklieden zouden wij den toeslag slechts willen verleend zien, mits zij/tian mineto 52weken van een bewijs van aanneming voorzien zijn. Ook wenschen wij den toe- slag niet te zien toegekend aan het personeel, voor wie de dienst der gemeente als eene bijbetrekking moet beschouwd worden, of wier gemeente-bezoldiging slechts een deel uitmaakt van hun beroeps inkomsten. De uitbetaling van den toeslag zouden wij willen laten geschieden op 4 December a.s. Om de richtige uitvoering van Uw te dezer zake te nemen besluit te verzekeren, hebben wij de namen van hen, die naar onze meening voor dezen toeslag in aanmerking behooren te komen, geplaatst op een staat. Mochten wij later meenen, dat op die lijst personen ontbreken, die daarop behoorden voor te komen, dan zagen wij ons gaarne gemachtigd de lijst aan te vullen. Ten slotte komt het ons nog wenschelijk voor den termijn, van den toeslag volgens het voorstel van den

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 52