29 December 1915. wanneer "het jaarlijksch inkomen- uit welken hoofde ook- bedraagt: f 1600.en meer, doch minder dan f 2000.het twee tiende gedeelte, f 1200.en meer doch minder dan f 1600.het drie tiende gedeelte, f 800 en meer doch minder dan f 1200.het vier tiende gedeelte, en beneden f800.het vijf tiende gedeelte van het verschuldigde schoolgeld. Art. 3. 1. Onder jaarlijksch inkomen in art. 2 bedoeld wordt verstaan het zuiver jaarlijksch inkomen van het gezin naar den toestand op 1 Januari na afloop van het jaar, waarover de bijdrage wordl gevraagd, v/at in geld of geldswaarde verkregen wordt uit roerende of onroerende goederen uit beroep, bedrijf, handel, nijverheid of onderneming van welken aard ook uit arbeid, ambt, bediening, betrekking, wachtgeld, pensioen, lijfrente of andere periodieke uitkeering uit elken anderen hoofde, op welke wijze, krachtens welk recht of onder welke benaming ook. 2. Wisselvallige inkomsten, alsmede inkomsten voor tijkelijke werkzaamheden, worden berekend naar het gemiddelde over de laatstverloopen drie kalenderjaren, of, zoo dit niet mogelijk is, naar het laatstverloopen kalenderjaar. 3. Dit volgens het eerste en tweede lid berekend inkomen wordt verminderd met f 100voor elk kind beneden den 18 jarigen leeftijd. 4. Ter beoordeeling van het inkomen kan door Burgemeester en Wethouders overlegging van den laatsten aanslag in de Rijksinkomsten-belasting ge- vorderd worden. Art 4. Tot het bekomen der bijdrage moet vöör den 15 Januari volgende op het jaar, waarvoor de bijdrage wordt gevraagd, door de ouders of voogden aan Burgemeester en Wethouders worden ingediend eene schriftelijke aanvraag, waarbij eene bijdrage in de kosten van het onderwijs wordt verzocht met opgave

Raadsnotulen Heemstede | 1915 | | pagina 19