1 Maart 1916. van het water niet onrustbarend was, en dat de zui- verheid eerder is mee dan tegengevallen, lijkt het toch wenschelijk om op ruimer en meer afdoende wijze in wateraanvulling en verversching te voorzien. Daartoe is een plan ontworpen door Dr W. G. N. van der Sleen, iid der zwemcommissie. Dit even vernuftige als practische plan, hetwelk voor U ter Secretarie ter inzage ligt, beoogt het bouwen van een filtreerinrichting tot zuivering van het water uit de Van Merlenvaart met toepassing van een door een electromotor gedreven pompinrichting. Evenals zulks geschied is in 1915 met het zand uit den toen gegraven zwemvijver, dat gebruikt is voor uitbreiding der algemeene begraafplaats, wenschen wij aan het zand, dat thans zal worden uitgegraven, eene nuttige bestemming te geven, en wel door dit gedeeltelijk te gebruiken ten eerste tot verbreeding met plm. 9 Meter van den Glipperweg ten Zuiden van de bepraafplaats door het daar aan de gemeente behoorende teelland op te hoogen, en ten tweede door het gedeeltelijk op te slaan achter den te graven zwemvijver langs de Van Merlenvaart, van waar het later voor allerlei doeleinden (b.v. bestratingswerken) gemakkelijk vervoerbaar is. Het is nog niet onze bedoeling om in den toestand van den rijweg ter plaatse wijziging voor te stellen. Dit kan later geschieden als de behoefte daaraan is gebleken. Wel zouden wij thans gaarne tevens machtiging erlangen om over te gaan- zij het ook voorloopig nog met behoud van een bestaanden rijweg- tot aantrek- king bij den Glipperweg van een gedeelte van de algemeene begraafplaats. De bestaande doornenhaag belemmert in hooge mate het vrije uitzicht. vooral in de bocht bij de voormalige doodgraverswoning. Het verkeer is op dat punt niet vrij van gevaar. Daarom zouden wij dien haag willen verwijderen en eene nieuwe 2 meter hooge afscheiding van harmo- nicadraad met klimop begroeid meer achterwaarts willen aanbrengen, zooals op een voor U ter Secretarie ter inzage liggende teekening is aangegeven. De kosten voor een en ander worden door den Gemeente-Opzichtcr geraamd (de raming ligt voor U ter Secretarie ter inzage) als volgt Voor de verbreeding van den Glipperweg met wij- ziging bij begraafplaats op f 1853.50 Voor den tweeden zwemvijver c.a. op 8569.— te zamen f 10422.50 Voorzichtigheidshalve zouden wij dit bedrag met f 577.50 willen verhoogen en dus de totale kosten op f 11000.willen begrooten. Wat de exploitatie betreft, wij zouden die het liefst willen opdragen aan eene Commssie van belangstel- lende ingezetenen. Wij hebben gegrond vermoeden, dat de bestaande commissie bereid is eene vereeni- ging met rechtspersoonlijkheid te stichten.

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 20