WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. 1 Maart 1916. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Door den Minister van Financien wordt in zijne circulaire van 19 Januari 1916, Afdeeling W V. No. 4672, onderwerp, Werkloosheidsverzekering, de wen- scheiijkheid betoogd, om de door de circulaire van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel van 22 Augustus 1914, La. C, Afd. A. in het leven geroe pen noodregeling in zake verzekering tegen geldelijke gevolgen van werkloosheid en waartoe ook deze ge- meente is toegetreden bij besluit van 29 December 1915, thans geleidelijk een einde te doen nemen en door eene definitieve regeling te vervangen. Deze nieuwe regeling zou dan hierin bestaan, dat vanaf 1 Mei 1916 door de gemeente 100 pCt bijslag wordt gegeven volgens de door de verzekerden gestorte contributiën, in plaats van, zooals op heden, een toe- slag op de uitkeering. In voornoemde circulaire, welke met eene daarbij behoorende bijlage. eene circulaire van het Bestuur der Vereeniging van Gemeentelijke Werkloosheids- fondsen, een adres van het Bestuur van den Ned. R. K. Bond van bloemist-tuin en landarbeiders ,.St. Deus dedit", Afdeeling Heemstede en het advies van het Gemeenteiijk Werkloozenfonds, alhier, voor U ter secretarie ter inzage ligt. acht de Minister voor- noemd de bevordering der werkloosheidsverzekering v3n zoo groot nationaal belang, dat zijne Exellentie, indien de medewerking der Staten Generaal verleend wordt, bereid is door het Rijk aan de Gemeenten te doen teruggeven de helft van den bovenaangegeven bijslag. Het verleenen van bijslag op de contributiën, die de verzekerden zeif bijeenbrengen, zal op zich zelf reserve-vorming bevorderen, daar de contributiën en de overheidssteun in normale jaren boven het bedrag der verleende uitkeeringen zullen uitgaan. Bovendien zal deze regeling de verzekerden aansporen, om de contributiën voldoende hoog te stellen, ten einde ook bij meer dan normale werklooslieid de uitgaven te kunnen dekken. Verder heeft het verleenen van bijslag volgens de contributiën het voordeel, dat jaarlijks bij benadering zal kunnen geraamd worden, welk bedrag op de be-

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 31