li; I 1 Maart 1916. grooting moet worden gebracht, terwijl tengevolge van de reservevorming in jaren, waarin veel werkloos- heid heerscht, niet meer zal behoeven te worden bij- gedragen dan in normale omstandigheden. Aihoewe! wij, daar het Gemeentelijk Werkloozen- fonds alhier nog te kort bestaat, niet kunnen beoor- deelen, welke kosten de voorgestelde regeling voor de gemeente met zich brengt, kunnen wij ons in hoofdzaak wel met de gedachte, die aan den inhoud van voornoernde circulaire ten grondslag ligt, veree- nigen. In de administratieve bepalingen, vermeld onder C der bijlage, komt de bepaling voor, dat de vaststel- ling van het percentage van den bijslag voor centrale werklooskassen geschiedt door den Minister van Fi- nancien. Waar voor gemeenterekening zal blijven de helft van den bijslag volgens de contributiën, komt het ons voor, dat den Minister er op gewezen moet worden, dat bij de vaststelling van de in uitzicht ge- stelde definitieve regeling ook aan de Gemeentebe- sturen meerdere medezeggingschap moet worden ge- waarborgd in het bepalen van het percentage vari den bijslag, in de controle op de uitkeeringen en in zake het maximum der reserve. Wij stellen U daarom voor ons te machtigen aan den Minister van Financien mede te deelen, dat deze gemeente bereid is de nieuwe regeling te aanvaarden, mifs aan de gemeente, zooals hierboven nader uiteen- gezet, meerdere medezeggingschap zal worden gegeven. HEEMSTEDE, 21 Februari 1916. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, D. E. VAN LENNEP. De Secretaris, A. A. SWOLFS Behoort bij de notuien der openbare raadsvergade- ring van den 1 Maart 1916. De Voorzitter, De=Secretarts,

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 32