DUÜBTRTOESLAG. 7 Juni 1916. Aan den Raad der gemeente Heemstede Bij Uw besluit van 17 November 1915 werd aan de ambtenaren, beambten en werklieden in dienst der gemeente, die de geheele zorg hebben voor een wet- Sezin. en wier inkomen, eventueel uil verschillen- de betrekkingen bij de gemeente, niet meer dan f 1040.per jaar of f 20.per week bedraagt. bere- kend op de wijze als voor den grondslag van het pensioen is voorgeschreven, een toeslag voor eens verleend van f 15en bovendien een toeslag voor eens van f 3voor ieder kind waarvoor volgers het voorstel van den heer Dr. Droog, aangenornen in Uwe Vergadering van 29 April 1915 en verlengd tot nader te bepalen tijdstip bij Uw bovengenoemd besluit, een wekelijksche toeslag wordt verleend Als motief voor dien toeslag gold den ininder ge- salarieerden zonder blijvende verplichting voor ce gemeente wegens de heerschende duurte tegemoet te komen in het aanschaffen van de voor den naderen- den winter noodzakelijke behoeften voor kleeding. verwarming en dekking. Sinds dien is in de abnormale tijdsomstandigheden nog geene verandering gekomen. Door de algemeene duurte zijn de loonen van het lager bezoldigde per- soneel wel voldoende om behoorlijk in het levenson derhoud te voorzien, doch niet toereikend voor de aanschaffing van alle noodzakelijke beh'oeften voor kleeding en schoeisel. Hierom zijn wij na overweging tot rie overtuiging gekomen, dat thans wederom het tijdstip is aangebro ken, om aan genoemd personeel een duurtetoeslag te verleenen Wij zouden dezen toeslag willen bepaald zien op f 10voor eens voor het hoofd van een gezin en bovendien een toeslag voor eens willen ver- leenen van f 2.50 voor ieder tot hun gezin behoorend wettig kind wettig erkende daaronder begrepen beneden den 15 jarigen leeftijd. Daar met het geven van dezen toeslag voorname- lijk beoogd wordt tegemoet te komen in de aanschaf-

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 3