AANKOOP VAN WRÖSTROOKEN IN VERBAND MET AANLEG ELECTRISCHE TRAM. 3 Augustus 1916. Aan den Raad der Gemeente Heemstede. Bij Uw besluit van 29 Maart 1916 betreffende den aanleg van eene electrische tram van Haarlem naar de Camplaan te Heemstede werden wij o.m gemach- tigd voor de gemeente in eigendom over te nemen de benoodigde strooken voor wegverbreeding, aan- gegeven op de bij genoemd besluit behoorende kaar- ten A en B, mits die overdracht kon geschieden. het- zij om niet, hetzij tegen een prijs per M2 niet te bo- vengaande de taxatie door wijlen den heer W. A. van Amstel. Met deze overname zijn wij flink gevorderd Voor zoover toch de overdracht van de meeste der benoo- digde strooken, hetzij om niet, hetzij tegen ten hoog- ste den getaxeerden prijs, ni.et reeds heeft plaats ge- had, zal zij kunnen geschieden, zoodra de uitkomsten der kadastrale opmeting bekend zijn. Met sommige eigenaren kon echter wegens een verschil tusschen den gevraagden en den getaxeerden prijs geene overeenkomst volgens de taxatie worden gesloten, terwijl wij vermoeden, dat bij een vijfta! ei- genaren met het oog op de zeer hooge eischen te zijner tijd tot onteigening zal moeten worden overge- gaan, waarvoor de stukken reeds ter secretarie ter inzage liggen. Wij meenden in het belang der gemeente te hande- 'en, wanneer wij bij niet te groot verschil met den taxatieprijs de onderhandelingen met de betrokken eigenaren voortzetten. Het resultaat hiervan is, dat met een vijftal vah be- doelde eigenaren voorloopige koopcontracten door ons zijn gesloten met eenige afwijking van de taxatie. Ook is een voorloopig koopcontract gesloten met den heer P. van Kuijk, alhier, waarbij tegen den ge- taxeerden prijs van f 6— per M2afstand wordt gedaan van het recht van erfpacht van het kadastrale perceel sectie A No 2871, van welk perceel de bloote eigen- dom bereids aan de gemeente behoorde en volgens welk contract hem een bedrag' zal worden uitgekeerd om voor eigen rekening het hek naar de nieuwe grenslijn te verplaatsen en den tuin in orde te bren- gen. Het komt ons gewenscht voor, dat bij die verplaat- sing het hek in eene rechte lijn tegenover den weg zal komen te staan, zoodat wij U zouden willen voor- sfellen aan den heer Van Kuyk te verkoopen het dan binnen de afscheiding vallende strookje, vermoe- delijk groot 1 M2, tegen denzelfden prijs per M2 als door de gemeente aan hem wordt betaald. De heer Van Kuijk kan zich daarmede vereenigen.

Raadsnotulen Heemstede | 1916 | | pagina 12