1 9 Februari 1917. VERORDENING op de HEFFING van een HOOFDELIJKEN OMSLAG in de gemeente Heemstede. Artikel 1. Ten behoeve der gemeente zal jaarlijks worden ge- heven een hoofdelijke omslag tot een maximum van 15000CT.—onverminderd het bedrag van den supple- toiren omslag te heffen van hen, die na het opmaken van het primitief kohier belastingplichtig worden. De grondslag der belasting is het jaarlijksch zuiver inkomen der belastingplichtigen, afgerond naar be- neden tot veelvouden van /50.—. Art. 2. Met inachtneming van art. 245 der Gemeentewet worden in den hoofdelijken omslag aangeslagen allen, die zoodanig inkomen hebben, dat zij daartoe in de termen vallen, onverschillig of zij op zich zelf wonen, dan wel bij anderen inwonen. Bereikt iemands inkomen eerst in den loop van het belastingjaar het bedoelde bedrag, dan ontstaat geen belastingplicht, indien dit het gevolg is van het over- lijden van een gehuwde vrouw, voor wier inkomen de man in deze gemeente is aangeslagen, zoolang de rnan voor dat inkomen in deze gemeente belasting- plichtig blijft. Bij den aanslag van het hoofd eener echtvereeniging wordt onder het inkomen begrepen het inkoinen der huwelijksgemeenschap, alsmede het eigen inkomen der vrouw, indien zij in deze gemeente belastingplichtig is en niet valt onder de bepaling van het volgend lid. De gehuwde vrouw wordt zelfstandig aangeslagen, indien het hoofd der echtvereeniging ingevolge art. 245 der Gemeentewet in deze gemeente niet belastingplichtig is, of indien de vrouw krachtens art. 195, tweede lid, of art. 241 van het Burgerlijk Wetboek zelf het beheer van haar goederen en het vrije genot van haar in- komsten heeft.

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 1