Werkliedenreplsiiiaat. Wijziginp Loontalsellgn eo alyemgene regeîen om- treat de bepaîing vao heî îoan. 9 Februari 1917 Aan den Raad der Gen;eente Heernstede In Uwe vergadering van 7 Dec. 1916 werd door ons, naar aanleiding van den te kennen gegeven wensch door Uw medelid den heer C Tromp, toegezegd be- treffende de jeugdige werklieden eene wijziging voor te bereiden van de ,,Algemeene Regelen, omtrent de bepaling van het loon'.'. Na ingewonnen adviezen van den Directeur der Bedrijven. den Gemeente Opzichter en de Commissie voor de Bedrijven, meenen ook wij, dat tot verhooging van het aanvangsloon der jeugdige werkheden alles- zins reden besiaat, voornamelijk, omdat in het alge- nteen ook door particulieren hooger loon gegeven wordt Een minimum loon van f 3 per week bij aanneming op een leeftijd van 14 jaar lijkt ons het meest gewenscht, omdat door deze verhooging met f 1.20 per week de juiste verhouding tegenover de tegenwoordige loonen der andere werklieden verkre- gen wordt. Overigens kan art. 3 ongewijzigd blijven. omdat de redactie van dit artike! voldoende ruimte laat om het loon ,te regelen naar de vastgestelde loongrenzen voor ê«slagen werklieden. Door dcn Directeur der Gemeente Gas Duinwa- ter- en Electriciteitsbedrijven is nog aan ons de wen- schelijkheid te kennen gegeven de loontabellen aan te vullen met de categorie ,,Chef-ftter" met een mi- nimum en een maximum loon van respectievelijk f 18 60 tot f 21. per week. De Commissie voor de Bedrijven kan zich geheel met het voorstel van den Directeur vereenigen. Ook wij achten het wenschelijk, dat door den persoon, die belast is mct de dageiijk- sche leiding en het toezicht op deze werkzaamheden een loon zal worden genoten in overeenstemmmg met zijne verantwoordelijkheid, zoodat wij gemeend hebben U bovengenoemde aanvulling te moeten voor- stellen.

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 37