Rggellng bezoldiging Gasmeester. De Secretaris, 9 Febraari 1917 Aan den Raad der Gemeente Heerastede Bij de behandeling der Verordening tot regeling van de indeeling, bezoldiging en wijze van benoeming van de ambtenaren en beambten bij de Gas-, Duinwa- ter- en Electriciteitsbedrijven, werd in Uwe vergadering van 7 December 1917 door uw medeiid, den heer C. Tromp, voorgesteld de jaarwedde van den Gas- meester, te bepalen op een minimurn van f 1000.— en een maximum van f 1250.en werd ons opgedragen daarover advies uit te brengen. Wij kunnen U thans mededeelen, dat blijkens bij een negental gemeenten met fabrieken van ongeveer gelijke capaciteit ingesteld onderzoek, in een zevental dier gemeenten het maximum salaris van den gas- meester beneden het in deze gemeente vastgestelde blijft, terwijl siechts in ééne gemeente een hooger salaris wordt gegeven. Met de regeling in eene ande- re gemeente, waar het salaris eveneens hooger is, kan geene rekening gehouden worden, aangezien, zooals uit de beantwoording van de gestelde vragen blijkt, de werkzaamheden aldaar anders zijn, dan die van gasmeester alhier. Deze inlichtingen hebben ons, evenals de Commis- sie voor de Bedrijven, niet voldoende motieven ver- strekt. op grond waarvan eene meerdere verhooging dan die, weike is voorgesteld en aangenomen in Uwe vergadering van 7 December j I. gewettigd zou zijn, zoodat wij moeten adviseeren het voorste! van den heer Tromp niet aan te nemen. De vragenlijsten met de ontvangen antwoorden lig- gen ten Kaadhtsize voor U ter visie. Heemstede, 30 Januari 1917. Burgemeester en Wethouders van fieemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de noiulen der Openbare Raadsverga- dering van den 9 Februari 1917. De Voorzitter, I

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 43