8 9 Februari 1917. Art. 20. Van het zuiver inkomen van iederen belastingplichtige wordt als onbelastbaar een som van 600,— voor noodzakelijk levensonderhoud afgetrokken. Vo°r ieder eigen of aangehuwd kind en voor iederen pupil van den belastingplichtige beneden den leeftijd van veertien jaar, mits zij geen eigen inkomsten hebben en hun onderhoud geheel voor rekening van den belastingplichtige komC wordt dit onbelastbaar bedrag vermeerderd met 50.—. V°or ieder persoon, die door ziels- of lichaamsge- breken niet in staat is in zijn eigen onderhoud te voorzien en die ten laste van den belastingplichtige is, wordt dit onbelastbaar bedrag nog vermeerderd met 50. Voor belastingplichtigen, die elkander verwant zijn, in minstens den vierden graad van bloedverwantschap of zwagerschap, of die met elkander gehuwd zijn, die tevens samenwonen en een gezin vormen, wordt de som voor noodzakelijk levensonderhoud, genoemd in het eerste lid van dit artikel, bij de berekening van iiet belastbaar inkomen van ieder hunner niet ten volle afgetrokken, doch in verhouding tot hun aantal en tot een gezamenlijk bedrag van 600,— Art. 21. Bij de vaststelling van het primitief kohier wordt het percentage bepaald, dat van het overeenkomstig het vorig artikel verkregen belastbaar inkomen als hoofdeiijke omslag zal geheven worden en dat ook zal gelden voor de suppletoire aanslagen over het be- trokken belastingjaar. Dit percentage zal zoodaning bepaald worden, dat het totaal bedrag van het primitief kohier, behoudens het bepaalde in het volgende lid van dit artikel, onge- veer voldoende is om te komen tot de som, welke op de goedgekeurde begrooting voor het betrokken dienst- jaar als opbrengst van den hoofdelijken omslag is geraamd. Het totaal bedrag van het primitief kohier zal het bedrag, waarmede volgens het vorig lid van dit artikel kan volstaan worden, met ten hoogste vijf percent I

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 8