9 Maart 1917 2 of f 14.— per leerling en per jaar. Indien de gemeente eene subsidie geeft van f 10. per leerling en per jaar. blijft door de leerlingen aan schoolgeld betalen f 4,per jaar en per leerling, waarop gemiddeld toch zeker wel gerekend kan worden. Gelijke subsidie van f 10.per leerling zou door de gemeente ook kunnen worden gegeven voor het bijwonen van bepaalde cursussen als voor behangen en stoffeeren, voor schoenmaken enz. De werkelijke kosten worden opgegeven te bedra- gen ruim f 200per leerling en per jaar hiervan rnoet wederom twee vijfde deel of f 80,— per leerling en per jaar aan subsidie en schoolgeld te zamen wor- den bijgedragen. Indien de gemeente eene subsidie geeft van f 70.per leerling en per jaar, blijft door de leerlingen aan schoolgeld te betalen f 10.— per leerling en per jaar, welk schoolgeld gemiddeld nlet te hoog geoordeeld kan worden Middelbaar Technisch Vakonderwijs. De werkelijke kosten worden opgegeven ruim f 350 per leerling en per jaar te zullen bedragen. Hiervan moet twee vijfde deel of f 140,— per leer- ling en per jaar aan subsidie en schoolgeld te zamen worden bijgedragen Het komt ons voor, dat. als de gemeente vier ze- vende of f 80 van dit bedrag voor hare rekening neemt, zij voldoende tegemoetkoming toont. Deze leerlingen zullen in het algemeen meer tot de gegoede klasse behooren en derhalve gemiddeld wei f bO aan schoolgeid kunnen betalen. De onderwijsinrichtingen der Vereeniging werden onlangs door 20 leerlingen uit deze gemeente bezocht en wel 4 op de Ambachtsschool, 12 op de Avond- vakteekenschool, 1 op den cursus voor behangen en stoffeeren en 3 op den cursus voor schoenmaken. De Middelbaar Technische School der Vereeniging zal weldra worden opgericht. De brieven van het Bestuur der Vereeniging liggen voor U ter Secretarie ter inzage. Wij hebben de eer Uw College in overweging te geven het hierbijgaande bes 1 ut vast te stellen. Ambachtsschool.

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 12