23 VERORDEHING op de Coramissie vao Âdvies voor de Werfcloosheidsverzekering. 9 Maart 1917 Aan den Raad der Gemeente Heemstede Bij Koninklijk Besluitvan 2 December 1916. hetwelk kan worden aangehaald onder den titel van „Werkloos- heidsbesluit 191 is eene geheel nieuwe regelino- getroffen betreffende de werkloosheidsverzekering. Genoemd besluit gewaagt uitsluitend van het Ge- meentebestuur, zoodat ons college is aangewezen, nu t de gemeente krachtens Raadsbesluit van 6 Maart 1916 tot de regeling is toegetreden. tot uitvoering van dien algemeenen maatregel van bestuur mede te wer- ken welke medewerking niet aan een ander gemeen telijk orgaan, met name aan het Werkloosheidsfonds kan worden gedelegeerd Het Besîuur van het Gemeentelijk Werkloozenfonds. hetwelk wij in deze om advies hebben gevraagd. geeft zeer ernstig in overweging om niet over te gaan tot ophetfmg van het fonds zonder meer, daar aan het uitschakelen dezer instelling zeer eigenaardige bezwa- ren verbonden zouden zijn Inzonderheid wordt er op gewezen, dat in het bestuur van het fonds twee leden van rcasbesturen zitting hebben en de verzekerden dus tot riu toe door middel van hunne vertegenvvoor- digers in het fondsbestuur voor hunne belangen konden opkomen. Het is te verwachlen, dat van den kant der werkloozenkassen bezwaren en o i. terecht tegen eene regeling, waarbij aan de verzekerden geenerlei invloed werd toegekend, zullen worden ingebracht. Doch, afgezien hiervan, wordt ons in de artt. 19 en 20 van het Werkloosheidsbesluit een zöö breede taak opgelegd, dat het door ons college, zonder deskun- digê voorlichting, vrijwel ondoenlijk wordt geacht deze taak naar behooren te vervullen. Immers in genoemde artikelen wordt aan het Gemeentebestuur opgedragen lo. het houden van toezicht op aile handelingen der plaatselijke werkloozenkassen 2° het houden van toezicht op de handelingen van besturen van afdeelingen van bonden met centrale kassen, voor zoover die handelingen betrekking heb-

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 5