YERGOEDING AAN AAMEMER KANAALWERKEN. 12 Juni 1917. Aan den Raad der gemeente Heemstede Door den aannemer van het maken van het Heem- steedsche Kanaal met bijkomende werken Is, na vol- tooiïng van het werk in November van het vorig jaar, aan ons een adres ingediend, waarbij hij verzoekt te willen bevorderen, dat hem eene schadeloosstelling van f8700— zal worden verleend. Hij grondt dezen zijns inziens billijken eisch op de tijdens de werkzaamheden gebleken aanwezigheid na- bij de uitmonding van het kanaal van eene voormali- ge vuiinisbev. aarplaats en vele meerpalen. Wij hebben dit verzoek om advies gesteld in han- den van onze adviseurs inzake het Kanaalplan, de heeren J. van Hasselt en de Koning te Nijmegen. Bij hun advies van 31 Maart jl wordt, hoewel het recht op schadevergoeding op de daarin ontwikkelde gron- den wordt ontkend, toch in overweging gegeven op gronden van billijkheid den aannemer eenige schade te vergoeden. Deze wordt vanwege genoemde inge- nieurs geraamd op f 2500. zijnde de kosten, die de aannemer gedurende één week heeft moeten maken aan huur van materieel, aan loon en voor extra her- stellingen aan de baggermachine. Wij hebben de overtuiging, dat de aannemer vöor zijne inschrijving beslist zonder veel moeite had kun- nen te weten komen, dat bij de monding van de Wip- pervaart in het Zuider Búiten Spaarne nog niet veel jaren geleden een vuilnisbewaarplaats vvas geweest. Wel kunnen wij toegeven, dat hij niet zoo gemakke- lijk kon bekend zijn met de aanwezigheid op bedoel- de plaats van overblijfselen van vroegere meerpalen. Volgens opgaaf van het Ingenieursbureau is de schade ruim begroot a!s zij gesteld wordt op een be- drag van f 2500,—, in welk bedrag dan begrepen is de schade wegens de aanwezigheid der voormalige vuilnisbelt. Recht van den aannemer op schadevergoeding wordt door ons niet erkend maar op grond van billijkheid zouden wij wegens ondervonden schade door de aanwezigheid van overblijfselen van meerpalen bij _de monding van de Wippervaart aan hem willen zien toegekend eene schadevergoeding van f 1500.waar- lce wij Uw College bij dezen het voorstel doen. Het adres met het advies liggen ten Raadhuize voor U ter inzage. Heemstede, 30 Mei 1917 Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der openbare raadsvergade- ring van 12 Juni 1917. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 15