45 DUUKTETOESLAG. 12 Juni 1917. Aan den Raad der gemeente Heemstede Namens werklieden, beambten en ambtenaren in dienst der gemeente Heemstede heeft eer.e Commis- sie, bestaande uit de heeren L. Sloof, C. Philips, J. Schelling, C. H Kemper, J. de Jong en N. Vos zich bij verzoekschrift tot ons gewend om het daarheen te willen leiden, dat naar het voorbeeld van vele andere gemeenten aan alle werklieden, beambten en ambte- naren een duurtetoeslag wordt verleend. De Commissie zet uiteen, dat de werklieden. be- ambten en ambtenaren zeer erkentelijk zijn voor de jaarwedde-verhooging van 1 Januari jl., met 8 15 pCt, doch zij betoogt tevens, dat deze verhooging, vooral thans, op verre na niet de prijsstijging van nagenoeg alle levensbehoeften annuleert. Een en an- der wordt aangetoond door een bijgevoegden staat, waaruit blijkt, dat de stijging der noodzakelijkste le- vensbehoeften op 40 pCt. moet worden geschat. Wij hebben de Commissie overeenkomstig haren v. ensch in de gelegenheid gesteld in onze vergadering van 14 Mei 1917 het verzoek nader toe te lichten. Uit die bespreking en de verder door ons inge- wonnen inlichtingen is otis gebleken, dat zoowel de levensomstandigheden als de loonen van de ambtena- ren, beambten en werklieden der gemeente Haarlem, Bloemendaal en Schoten vrijwel overeenkomen met die van personen in dienst dezer gemeente. ln genoemde drie gemeenten is het verleenen van een duurtetoeslag reeds als noodzakelijk aangenomen wegens den abnormaal opgevoerden levensstandaard en is eene ongeveer gelijke regelmg ingevoerd, als wij hebben gemeend U hierbij ter vaststelling te rnoe- ten aanbieden, omdat ook wij tot de overtuiging zijn gekomen, dat een ingrijpen noodzakelijk is geworden. Van het ontvangen van den toeslag hebben wij den eenigen ambtenaar in deze gemeente, wiens inkomen meer dan f 3000,— per jaar bedraagt, niet willen uit- sluiten. Het adres en verdere stukken liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede den 8 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders van Heemstede, J. P. W. VAN DOORN. De Secretaris, A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der openbare raadsvergade- ring van 12 Juni 1917. De Secretaris, De Voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 19