42 GASBEPRRKING. 12 Juni 1917. Aan den Raad der gemeente Heemstede. ki de Raad svergadering van 27 April jl: is een schriiven van uwe medeleden, de heeren Waller, üe Wilde, Tates en Tromp, dd. 25 April 1917, waarbij zij on's College voorstellen, verandering te brengen in de verordening op de beperking van het gasver- bruik en wel ten aanzien van de verhooging van het maximum van 30 M3, alsmede met betrekking tot de verlichting van winkels en dergelijke zaken, voor.oo pig aanrrehouden. Dit geschiedde ter voorkoming van vermoedelijk noodeloozen grooten adrninistratieven rompslomp, daar vanwege den Minister van Landbouw, Niiverheid en Handel was toegezegd, dat spoedig kon verwacht worden eene regeling van de vermindering van gas- en electriciteitsafgifte. Deze regeling liet echter langer op zich wachten, dan door ons toen kon worden vermoed. Den 24 Mei jl. hebben wij bedoelde circulaire ont- vangen, welke echter slechts algemeene regelen voor de distributie geeft. De Commissie voor de Bedrijven, aan welke wij omtrent die circulaire en wijziging der verordenmg betreffende de gasbeperkirig om advies hebben ge- vraagd geeft in overweging voorloopig eene regeling vast te stellen voor de zomermaanden, daar zij van oordeel is, dat allicht binnenkort nieuwe regelen van- wege den Minister zijn te wachten. Wij kunnen ons met het advies der Commissie tot vaststelling van eene regeling alleen voor de zomer- maanden goed vereenigen en zoo ook met haar ad vies betreffende het maximum verbruik van gas en eledrischen stroom en het tarief van betaiing. Len en ander is door ons uitgewerkt in de aan Uw College hierbij ter vaststelling aangeboden verordening. De verschillende stukken liggen voor U ter inzage. Heemstede, den 8 Juni 1917. Burgemeester en Wethouders voornoernd J. P. W. van DOORN De Secretaris. A. A. SWOLFS. Behoort bij de notulen der openbare raadsvergade- ring van 12 Juni 1917. oj-.:- Dp Vnnrzitter.

Raadsnotulen Heemstede | 1917 | | pagina 9